Inwestorzy coraz mniej chętni na krypto. Jest wyjątek.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CoinShares, inwestorzy nadal mają dość niedźwiedzi stosunek do branży kryptowalut. Ale nie dotyczy to XRP.

Poniedziałkowy raport CoinShares pokazuje, że pomimo 9,7 miliona dolarów wypływających z cyfrowych produktów inwestycyjnych w aktywa w zeszłym tygodniu, inwestorzy wpompowali 3 miliony dolarów w XRP. Tego typu produkty są dostępne tylko dla akredytowanych inwestorów, którzy muszą spełniać określone wymagania dotyczące dochodów zgodnie z regulacjami SEC.

XRP jest szóstym co do wielkości aktywem cyfrowym pod względem kapitalizacji rynkowej i został stworzony przez założycieli Ripple Labs, firmy zajmującej się płatnościami blockchain. Ripple został uruchomiony, aby pomóc bankom i innym instytucjom finansowym przenosić pieniądze szybko i przy bardzo niskich opłatach.

Ale firma od 2020 roku jest uwikłana w batalię prawną z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Amerykańska agencja oskarżyła Ripple i dwóch jej współzałożycieli o wprowadzanie inwestorów w błąd poprzez zebranie 1,3 miliarda dolarów z niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych od 2013 roku. Ripple zaprzecza, że ​​jego token XRP jest zabezpieczeniem.

Sprawa ciągnie się od lat, ale wyrok spodziewany jest w pierwszej połowie tego roku.

„Uważamy, że sprawa sądowa rozpoczęta przez SEC jest postrzegana przez społeczność inwestycyjną jako coraz bardziej korzystna dla XRP.” – twierdzą przedstawiciele CoinShares.

CoinShares dodał także, że wpływy XRP w zeszłym tygodniu stanowiły 9% zarządzanych aktywów.

W listopadzie prawnik Ripple, Stuart Alderoty, powiedział, że firma działa poza Stanami Zjednoczonymi, biorąc pod uwagę klimat regulacyjny i stara się o licencję dostawcy usług wirtualnych aktywów (VASP) od irlandzkiego banku centralnego.

CoinShares zauważył również w swoim raporcie, że inwestorzy nadal wypłacali fundusze z produktów inwestycyjnych opartych na Bitcoinie. 6,5 miliona dolarów „uciekło” w zeszłym tygodniu. To trzeci z rzędu tydzień odpływów. Według ekspertów z CoinShares „podkreśla to utrzymujące się negatywne nastroje” względem kryptowalut.

Inwestorzy umieścili za to krótkoterminowo 1,2 miliona dolarów w Bitcoina, co każe przypuszczać, że obstawiają oni rychły spadek ceny tej popularnej kryptowaluty.

UWAGA!

POGLĄDY I OPINIE WYRAŻONE PRZEZ AUTORA SŁUŻĄ WYŁĄCZNIE CELOM INFORMACYJNYM I NIE STANOWIĄ PORADY FINANSOWEJ, INWESTYCYJNEJ ANI INNEJ.
AltcoinBitcoinBlockchainBTCInwestorzyKryptowalutyRippleSECUSAXRP
Komentarze (0)
Dodaj komentarz