Gdzie prowadzą działalność giełdy kryptowalut i ile ich jest?

Gdzie prowadzą działalność najważniejsze giełdy kryptowalut na świecie i ile ich tam jest? Które kraje mogą poszczycić się największą ilością giełd? Na te i inne pytania odpowie nam raport z platformy analitycznej Blockchain Crystal™.

Giełdy kryptowalut – badania

Cyfrowe centra wymiany kryptowalut są nieodłącznym elementem funkcjonowania i rozwoju dzisiejszej branży blockchain, cyfrowych aktywów i bitcoina. Blockchain Crystal przygotował szczegółowy raport charakteryzujący działalność najważniejszych giełd kryptowalut w latach 2013-2018/19. Dowiemy się m.in. z niego, gdzie znajduje się najwięcej kryptowalutowych centr wymiany oraz ile ich tam jest.

Podstawowe dane przedstawiają ilość “najważniejszych”, najbardziej istotnych dla rynku giełd kryptowalut w krajach z grupy “G20 i innych”.

Kraj, który wysuwa się na prowadzenie w tym zakresie to Wielka Brytania (UK) bowiem znajdują się tam aż 43 giełdy kryptowalut. Zaraz za UK plasuje się ciekawa grupa giełd, które nie zadeklarowały swego bazowego miejsca działalności, jest ich ponad 30.

Drugie miejsce wśród poszczególnych krajów opływających w kryptowalutowy handel to Stany Zjednoczone, 27 giełd kryptowalut. Kilka istotnych giełd mniej znajdziemy w Hongkongu czy Singapurze.

Na piątym miejscu, już znacznie odbiegającym od czołówki zestawienia plasuje się Australia i Chiny, 9 giełd zarejestrowanych w każdym kolejno.

Spójrzmy jeszcze na mapę świata dystrybucji giełd kryptowalut. Wyraźnie widać, że ich geografia skupia się głównie w UE, UK, USA, jak i w rejonach Azji i Pacyfiku.

Każde miejsce rządzi się swoimi prawami

Warto zastanowić się, dlaczego najważniejsze giełdy kryptowalut decydują się na prowadzenie działalności w tym, a nie innym miejscu na Ziemi. Wbrew pozorom to nie jest przypadek.

Domyślacie się zapewne, że głównym czynnikiem przemawiającym za tym, aby prowadzić działalność kryptowalutowo-finansową na danym obszarze bądź nie, są regulacje. Prawne regulacje dotyczące sektora finansowego obowiązują w każdym z wyżej wymienionych krajów, a z kryptowalutami jest jeszcze trudniej. Giełdy wybierają miejsca, w których będą mogły prowadzić bezpieczną, legalną działalność wymiany bez obawy przed wypowiedzeniem umowy ze strony instytucji płatniczych z dnia na dzień. Takie sytuacje zdarzają się, zwłaszcza u nas, w Polsce.

Innym powodem, dla którego giełdy decydują się na ekspansję danego rynku to jego wielkość, możliwości rozwoju i dotarcia do ogromnej liczby klientów. Stany Zjednoczone są takim miejscem, regulacje może i nie sprzyjają, choć z czasem jest lepiej, to rynek jest tego wart.

Co myślicie o badaniach przeprowadzonych na najważniejszych giełdach kryptowalut? Macie ochotę poznać więcej informacji z raportu? Zapraszam do komentowania. 

badaniaG20Giełdyregulacje
Komentarze (0)
Dodaj komentarz