Alternatywą dla portfeli w aplikacjach, czy to mobilnych czy na komputery, oraz portfeli przeglądarkowych są portfele błyskawiczne. Jednym z nich jest portfel Rush Wallet. Portfele błyskawiczne działają na zasadzie tymczasowych, mało bezpiecznych skrytek, które bardzo łatwo założyć.
Uruchomienie
Wchodzimy na stronę https://rushwallet.com
Upewniamy się, że nasze połączenie jest bezpieczne.
Następnie mamy do wyboru opcję generowania portfela z hasłem lub bez, dla potrzeb demonstracji zrezygnujemy z hasła. Gdybyśmy jednak chcieli użyć hasła, należy zaznaczyć pole “Create wallet with Password”.
Podstawą dla algorytmu tworzącego portfel jest nasz ruch myszką w zaznaczonym polu. Podczas ruchu, logo zmienia kolor na pomarańczowy, a pod myszą pojawiają się kręgi.
Po wygenerowaniu portfela powita nas interfejs użytkownika danego portfela. Jak informuje nas strona, aby zapisać portfel, należy dodać zakładkę do aktualnego adresu.
Nasz adres znajduje się w górnej części strony, pod napisem “Your Bitcoin address”.
Po lewej stronie zobaczymy nasz obecny stan konta, wraz z orientacyjnym przeliczeniem na dolary.
W prawej części interfejsu znajduje się QR code, z naszym adresem odbiorczym. Po kliknięciu na niego powiększy się.
Przy dolnej krawędzi znajdziemy dwa przyciski Receive (Służący do odbierania BTC) oraz Send (Służący do wysyłania BTC).
Na samym dole znajdziemy zaś naszą historię transakcji.
Odbieranie BTC
Po kliknięciu przycisku Receive otworzy nam się pole do wpisania wartości żądanych BTC.
Po zatwierdzeniu przyciskiem “Generate”. Aplikacja wygeneruje QR code, który po zeskanowaniu przez inną osobę uzupełni jej automatycznie dane transakcji.
Wysyłanie BTC
Po wciśnięciu przycisku “Send”, otworzy nam się formularz pytajacy o adres i kwotę. Adres wpisujemy w pole „Receiving address”, Kwotę w “Amount”.
Jeśli nie mamy wystarczających środków, portfel nie pozwala na kliknięcie “Send”. Jeśli jednak mamy, i klikniemy przycisk, transakcja zostanie wysłana.
Zaawansowane funkcje
W prawym górnym rogu, oprócz orientacyjnego kursu, znajdziemy także ikonę klucza z zębatką. Oznacza ona wejście w opcje zaawansowane.
Mamy do wyboru:
- Set Currency – Ustawienie waluty, w której są podane przybliżenia salda i kursu
- Set Mining Fee – Opłata za przesył
- Export Keys – opcja eksportu kluczy w celu użycia w innym programie
- Narzędzia testowe, o których nie będziemy się rozwodzić w tym artykule, ze względu na ich niestabilność.
Ustawianie waluty
Po wyborze opcji Set Currency, mamy do wyboru walutę z długiej listy dostępnych. Będzie ona używana do informowania nas o wartości BTC w przybliżeniu.
Opłata za przesył
Po wyborze opcji “Set mining Fee”, dostajemy opcję zaznaczenia czy chcemy wybrać standardową opłatę – opcja normal – czy własną – opcja Custom.
Gdy wybierzemy custom, pojawi nam się pole, gdzie ustawimy kwotę za każdy kB.
Eksportowanie kluczy
Opcja Export Keys, przenosi nas do okna z kluczami, należy uważać, gdyż dostęp do kluczy = dostęp do pieniędzy.
Przygotował: Jakub Sienkiewicz
Fajnie, nawet nie wiedziałem, że jest taki portfel. Przydatna rzecz, choć za wiele funkcji nie ma. Ale z drugiej strony to portfel błyskawiczny przecież. Pozdrawiam
Fajnie, nawet nie wiedziałem, że jest taki portfel. Przydatna rzecz, choć za wiele funkcji nie ma. Ale z drugiej strony to portfel błyskawiczny przecież. Pozdrawiam