Bitcoin – jak go stracić?

Bitcoin to doskonała i opłacalna inwestycja, choć oparta na ryzyku. Co więcej, ta wirtualna waluta przeżywała burzliwy okres w 2022 r. Cena tej kryptowaluty drastycznie spadła w 2022 r., pomimo osiągnięcia najwyższego poziomu w historii w 2021 r. Wirtualna moneta znajduje się na trajektorii spadkowej po tym, jak osiągnęła najwyższy poziom około 65 000 USD w listopadzie 2021 r.

(nie)Bezpieczny Bitcoin

Bitcoin ma wysoki potencjał zwrotu, a więc jest opłacalną inwestycją. Zastanawiasz się, czy możesz stracić pieniądze, które inwestujesz w Bitcoina? Jeśli tak, ten artykuł wyjaśni, w jaki sposób możesz stracić swoje pieniądze zainwestowane w Bitcoina?

Hakerzy

Pomimo tego, że ta elektroniczna waluta promuje bezpieczne transakcje, jest również podatna na ataki hakerów. Ludzie przechowują swoje zasoby Bitcoin w portfelach cyfrowych, a transakcje odbywają się online. Dlatego hakerzy mogą czasami zdobyć Bitcoiny innych osób pomimo środków bezpieczeństwa zapobiegających włamaniom.

Na przykład w 2014 r. tokijski dom maklerski Mt. Goxhad ogłosił upadłość po tym, jak hakerzy ukradli znaczną ilość tej najpopularniejsze j kryptowaluty. Jest to tylko jeden przypadek, w którym hakerom udało się ukraść Bitcoiny.

Hakerzy atakują głównie internetowe giełdy, ponieważ mają one ogromną populację inwestorów. Dlatego unikaj oszustw i współpracuj z otwartymi i niezawodnymi platformami. Giełda powinna mieć ścisłe środki bezpieczeństwa. Sprawdź więc zabezpieczenia giełdy kryptograficznej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób chroni ona Twoją inwestycję i czy zapewnia, że ​​spełnia kryteria. Porównaj środki bezpieczeństwa z innymi giełdami, zanim w pełni zdecydujesz się na transakcję. Możesz utworzyć konto w Bitcoin Loophole, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas handlu Bitcoinami. Ta platforma ma odpowiednie środki zapewniające ochronę klienta.

Jedną z metod zabezpieczenie się przed kradzieżą kryptowalut jest stosowanie portfeli poza giełdami. Istnieją dwa główne rodzaje portfeli: zimny portfel i gorący portfel. Z punktu widzenia bezpieczeństwa zimny portfel jest lepszy, ponieważ jest offline.

Utrata hasła

Jeśli zapomnisz lub zgubisz hasło do swojego zimnego portfela, możesz trwale utracić dostęp do swoich Bitcoinów. Ponadto, jeśli masz portfel programowy, możesz martwić się, że inne osoby otrzymają jego hasło. Głośno było o przypadku, w którym założyciel kanadyjskiej giełdy kryptowalutowej, Gerald Cotton, niespodziewanie zmarł. Był on jedyną osobą znającą kluczowe hasła giełdy. Klienci Geralda nie mogli uzyskać dostępu do łącznie 250 000 milionów dolarów na swoich kontach bez informacji o haśle. Taki scenariusz jest mało prawdopodobny, lecz nie niemożliwy.

Przechowując Bitcoiny, zdecyduj, gdzie czujesz się bardziej komfortowo. Zarówno portfele programowe, jak i sprzętowe mają swoje wady i zalety. Jeśli więc korzystasz z zimnego portfela, zapamiętaj lub bezpiecznie zabezpiecz listę swoich haseł, których inni nie mogą znaleźć.

Oszustwa związane z Bitcoin

Oszustwa związane z pieniędzmi cyfrowymi są powszechną praktyką, a coraz więcej osób interesuje się kryptowalutami. Oszuści składają coraz bardziej kuszące oferty. Niektórzy z nich obiecują oferować wskazówki dotyczące inwestowania w zamian za dostęp do poufnych informacjach. Oszuści będą tworzą fałszywe profile, podając się za znanych urzędników państwowych lub osoby wpływowe, takie jak Elon Musk. Uważaj na ludzi, którzy twierdzą, że mogą zarobić fortunę, jeśli dasz im swoje Bitcoiny do zainwestowania.

Bitcoin jest znaczącą inwestycją. Pamiętaj jednak o powyższych wskazówkach, aby zapobiec utracie pieniędzy podczas inwestowania w tą najpopularniejszą kryptowalutę, ale także w inne cyfrowe aktywa.

BezpieczeństwoBitcoinBlockchainBTCHakerKryptowalutyoszustwoScam
Komentarze (0)
Dodaj komentarz