McAfee: Bitcoin po 500,000$ za 3 lata albo zjem swojego…

John McAfee – jak nie trudno się domyślić – znany jest systemu antywirusowego, który nazwę wziął od jego nazwiska. W serii twittów w dość szokujący i dobitny sposób zobrazował swoją pewność co do przyszłej ceny Bitcoina. Ta w trzy lata ma dojść do pół miliona dolarów.

Biznesmen założył firmę McAfee Associates w 1987r., którą prowadził aż do roku 1994. Wtedy ją opuścił i dzisiaj nie jest już związany z popularnym programem antywirusowym. Ostatnio wokół jego osoby powstało sporo szumu medialnego za sprawą jego słów. Zapewne każdy by chciał aby się sprawdziły, jednak pozostają zarówno szokujące jak i wydają się mało realne. Z drugiej jednak strony taka obietnica potrafi skłonić do inwestycji nawet na największych szczytach…

W perspektywie długoterminowej Bitcoin osiągnie 500,000$ w ciągu trzech lat. Jeżeli nie, zjem własnego k****a w telewizji na żywo.

Słowa McAfee`ego padły dodatkowo w ciekawym momencie jeżeli chodzi o kurs Bitcoina. Ten bowiem niedawno załamał się z $3003 do ok. $1800-1900. Obecnie jednak cena wyraźnie wzrosła przebijając 2600$ i wprawiając większość rynku w konsternację – parafrazując Szekspira – bańka pękła czy nie pękła?

Czy jednak cena pół miliona dolarów za Bitcoina to realna możliwość? Przeważająca większość z nas odpowie za pewno, iż nie – a przynajmniej nie w tak krótkim czasie. Co zatem ma McAfee na potwierdzenie swoich słów poza gromką i odważną obietnicą? Wytacza ciężkie działo w postaci jego doktoratu z topologii. Jest ona jednym z najważniejszych działów matematyki, który definiuje wiele pojęć używanych w innych działach. Zajmuje się m.in. badaniem ogólnego abstrakcyjnego charakteru ciągłości lub „bliskości”. Wyliczenia w oparciu o tę wiedzę przewidują cenę nawet 2,5 mln dolarów. Jednakże inne systemy podają zakres $260,00 – 1,900,000$.

Trzeba przyznać, że te liczby robią wrażenie. Mimo to sam McAfee nie jest pierwszą osobą, która pokusiła się o tak wysoką prognozę. Wcześniej informowaliśmy o podobnych przewidywaniach CEO internetowego portfela blockchain.info, który jednak daje więcej czasu Bitcoinowi na osiągnięcia takiej wartości. Ma to nastąpić dopiero w 2030r. Czy któryś z nich będzie miał rację jak zwykle pokaże czas. Jak zwykle również warto nie ponosić się emocjom i hucznym wypowiedziom nawet znanych osobistości, a raczej potraktować je jako ciekawostki. Dodatkowo chyba warto zapisać sobie odpowiednią datę w kalendarzu i powrócić do Johna McAfee`ego za owe 3 lata…

 

MW.

Bitcoinkurs bitcoin
Komentarze (4)
Dodaj komentarz
 • dickeater

  Spoko jak rzeczywiscie cena dojdzie do tej 500000 to ja zjem tez swojego z polykiem z ruchomym waflem i polewa kakaowa pszyszekam !!!

 • dickeater

  Spoko jak rzeczywiscie cena dojdzie do tej 500000 to ja zjem tez swojego z polykiem z ruchomym waflem i polewa kakaowa pszyszekam !!!

 • Marcin

  Data zapisana 😉 Coinsy odłożone 😉 Czas pokaże 😉

 • Marcin

  Data zapisana 😉 Coinsy odłożone 😉 Czas pokaże 😉