Bitcoin wart 500.000$ do końca roku 2030 – twierdzi Ceo Blockchain.info

W prezentacji udostępnionej serwisowi Business Insider Jeremy Liew i Peter Smith zawarli swoje przypuszczenia o tym jak będzie wyglądać przyszłość Bitcoina. Jednym z nich jest przekonanie, że ten będzie wart 500.000$ w 2030r.

Jeremy Liew jest pierwszym inwestorem Snapchata. Ta aplikacja popularna jest szczególnie wśród młodzieży, a służy do robienia zdjęć znikających po paru sekundach, które można wysłać znajomym. Kapitalizacja Snapchata wynosi dzisiaj ponad 13 mld $, zaś sam Liew inwestował w nią gdy miała mniej niż 100 000 użytkowników. Peter Smith z kolei jest współzałożycielem i CEO Blockchain.info – jednego z największych i najpopularniejszych portfeli Bitcoina online. Założył go jeszcze w roku 2011, a więc można rzec „w czasach dzieciństwa” Bitcoina.

W rzeczonej prezentacji przedstawiają szereg argumentów i mocnych punktów Bitcoina, które ich zdaniem sprawią, że odniesie spektakularny sukces:

Ekspatrianci [osoba, która musiała opuścić swoją ojczyznę – dop. red.] wysyłający pieniądze do domu znaleźli w Bitcoinie niedrogą alternatywę. Przypuszczamy, że odsetek przekazów opartych o Bitcoina znacznie wzrośnie wraz ze wzrostem świadomości o Bitcoinie. Ta waluta nie jest jeszcze nawet blisko swojego faktycznego potencjału.

W swojej prezentacji przewidują wzrost transakcji bezgotówkowych z 15% do 30% w ciągu najbliższych 10 lat. To przypuszczenie łączą z postępująca „smartfonizacją” świata: szacuje się, że 1 miliard ludzi będzie ich używać w 2020r. Skutkiem tego będzie możliwość „posiadania” banku w kieszeni.

Duet podał kilka zdarzeń, które powinny nastąpić. Mianowicie, cena Bitcoina będzie kształtować się na poziomie 1000$ w 2017 roku, liczba użytkowników wzrośnie 61 razy do 2030r., średnia cena kapitału trzymanego w Bitcoinie w przeliczeniu na jednego użytkownika wyniesie 25 000$, zaś sama cena wyniesie 0,5mln $ za jedną sztukę cyfrowej monety. Autorzy zaznaczają jednak, że wiele może pójść również nie tak jak powinno. Jako przykłady podają sytuacje w Chinach czy perypetie związane z funduszami ETF:

Decyzja SEC nie była dla nas zaskoczeniem. Wiemy, że uzyskanie tego typu pozwolenia wymaga znacznie dłuższego okresu. W międzyczasie Bitcoin już jest prosty w zakupie i przechowywaniu. Wraz z dojrzewaniem rynku będziemy świadkami rozwoju i implementacji nowych rozwiązań wokół projektu.

Trzeba przyznać, że perspektywa snuta przez Liew i Smitha jest bardzo optymistyczna. Wydawać się może obecnie tylko wybujałą fantazją, ale z drugiej strony jeszcze kilka lat temu Bitcoin warty był kilka centów. Niezależnie od naszej wiary w projekt i przewidywań doświadczonych inwestorów warto zachować zimną krew i rozsądek w planowaniu inwestycji.

 

MW.

Komentarze (9)
Dodaj komentarz
 • kontenerator

  Ktoś tu ma naprawdę wybujałą wyobraźnie. Tylko pozazdrościc dostawcy dragów – od razu widać, że nie oszukuje klientów

 • obrońca 1967

  Owszem wydaje się to czysta fantazją, ale jakby wam ktoś w 2010r powiedział ze bitek bedzie wart 1000$ to też byście do psychiatryka go wysłali. Wciąż jednak takie prognozy można snuć i nie być posądzonym o waraictwo – z powodu gigantczynego wzrostu bitka – jednak szansa na to, że sie spełni jest taka sama jak na to że się nie spełni

 • gruźlik

  Nieźle, nieźle. Tylko ciekawe jaka bedzie wtedy siła nabywcza dolara :D. Bo jeśli za chleb trzeba będzie zapłacić 100$ to owszem bitek moze kosztować pół miliona

 • Marek L

  Tego typu przewidywania moga sie wydawać fantazją… dopóki nie uświadomimy sobie, że pierwsza próba wyceny BTC określała jego wartość na 1/1300 USD. Od tego czasu (październik 2009) wartość wzrosła więc… ponad póltora miliona razy. Jak sądzicie, kto wtedy uznałby taki wzrost za rzecz realną?

 • kaźmirz

  Buhahaha, ale ktoś tu niezłe dragi bierze ;). Owszem biek wzrósł pierdyliard razy, ale kapitalizacja była mała. I wpakować pare milionów dolarów w nowy projekt to da taki wzorst jak na bitku. Ale te same pare milionów pakowac teraz to nawet kurs nie pierdnie o 50$

 • gumor

  tylko nie zapominaj kaźmirz, że na poczatku inwestowało mało osób i byli to insiderzy. A teraz mogą wchodzic grube ryby, które wniosą wiecej iz pare milionów o których piszesz

 • Marcin

  Ludzie jeszcze niedawno kupywali pizze za 40 BTC. Gdyby ktoś im powiedział, że za kilka lat 1 BTC będzie wart 1200$ wyśmialiby ich w twarz i zaczeli ucztę.

  Tak samo może być w tym przypadku. Predykcja oczywiście bardzo śmiała, bo prawie 15 lat do przodu. Moim zdaniem trochę zawyżona, ale nie niemożliwa.

 • Krystian

  Jasne, ale nie powiedział po ile wtedy bedzie chodzić jeden dolar ;). W końcu większość dobrych ekonomistów i hobbystów zajmujących się geopolityką wie, że nadchodzi nieubłaganie kryzys, a dolar jest coraz bardziej pustym pieniądzem

 • Bartosz

  te przypuszczenia moga stac sie prawdą . w kwietniu pisali wszyscy o 1000 $ dziś jest to już 16000$ więc możemy się nieźle zdziwić