Złoto bez zmian. Inwestorzy czekają na dane Fed o inflacji w USA

Ceny na złoto były we wtorek dość apatyczne, ponieważ inwestorzy oczekiwali na publikację danych o inflacji w Stanach Zjednoczonych.

Złoto spot utrzymało się na poziomie 1.921,04 dolarów za uncję, podczas gdy kontrakty futures na złoto w USA spadły o 0,1 proc. do poziomu 1.944,50 dolarów.

Złoto i dolar stabilne jak nigdy

Z kolei indeks dolara amerykańskiego ustabilizował się po odnotowaniu największej straty w ciągu dnia od dwóch tygodni w poprzedniej sesji przed danymi o indeksie cen konsumpcyjnych w USA (CPI), które mają zostać opublikowane w środę.

„W sierpniu poglądy Amerykanów na temat inflacji nie zmieniły się nawet jeśli przewidywali oni wzrost cen takich rzeczy jak czynsz, domy i żywność, jednocześnie obniżając swoje poglądy na temat osobistej sytuacji finansowej” – poinformowali przedstawiciele Rezerwy Federalnej.

– Zjawiskiem, które ma największy wpływ na amerykańską, a więc i światową gospodarkę, są problemy gospodarcze Chin – przyznał zastępca sekretarza skarbu USA Wally Adeyemo, zaledwie dzień po tym, jak prezydent Joe Biden nazwał sytuację gospodarczą Chin „kryzysem”.

Zobacz też: Tajlandia: kolejne kryptowalutowe oszustwo na szeroką skalę. Aż 3,2 tys. poszkodowanych

Co słychać w funduszach?

Komisja Europejska prognozuje, że gospodarka strefy euro będzie rosła wolniej niż wcześniej oczekiwano w tym i przyszłym roku. Dzieje się tak, ponieważ popyt konsumpcyjny cierpi z powodu wysokiej inflacji, a największa gospodarka w UE, Niemcy, wpadła w recesję w tym roku.

SPDR Gold Trust GLD, największy na świecie fundusz giełdowy oparty na złocie, poinformował, że jego zasoby spadły w poniedziałek o 0,20 proc. do 884,89 ton z 886,64 ton. Z kolei srebro spot XAG= pozostało na niezmienionym poziomie 23,06 USD za uncję, platyna XPT= spadła o 0,2% do 896,69 dolarów, a pallad XPD= odnotował spadek o 0,2 proc do poziomu 1215,70 dolarów.

Może Cię zainteresować:

metale szlachetneSrebroZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz