Myślała że inwestuje w złoto, srebro, kakao i inne surowce. Straciła 350 tysięcy złotych

Kobieta z Biłgoraja padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego. 53-letnia kobieta zainwestowała ponad 350 tysięcy złotych w surowce, takie jak złoto, srebro, gaz, olej, kakao i tym podobne aktywa, lecz po pewnym czasie pieniądze zostały zablokowane i straciła do nich dostęp. Dopiero wtedy kobieta zdała sobie sprawę z tego, że została oszukana. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Mieszkanka Biłgoraja straciła majątek myśląc że inwestuje w „złoto”

– Informację dotyczącą inwestycji w surowce kobieta znalazła w Internecie. Wypełniła formularz po czym skontaktował się z nią mężczyzna, tłumacząc na czym polega działanie platformy inwestycyjnej – relacjonuje aspirant Joanna Klimek, oficer prasowy biłgorajskiej policji.

Oszust namówił ofiarę do zainstalowania dwóch aplikacji i udostępnienia ekranu, a także polecił przesłanie zdjęcia dowodu osobistego. Pani wykonywała wszystkie te polecenia. Dalsza „współpraca” polegała na rozpoczęciu inwestycji w surowce takie jak: złoto, srebro, gaz, olej, kakao. Kobieta początkowo przesłała na wskazane konto 100 tysięcy złotych. Następnie dokonywała kolejnych przelewów. Kiedy skończyły się jej oszczędności, zaciągnęła kredyty. W sumie straciła ponad 350 tysięcy złotych.

-Po jakimś czasie okazało się, że pojawiły się problemy i pieniądze zostały zablokowane. Wtedy zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa – dodaje aspirant Joanna Klimek.

Zobacz też: Ralph Lauren integruje kryptowaluty. Od dzisiaj za towary marki zapłacisz jednym z kilkunastu tokenów

Polska policja apeluje o ostrożność i zachowanie rozwagi we wszelkiego rodzaju transakcjach i inwestycjach internetowych. Osoby korzystające z sieci muszą być świadome, że bezpieczeństwo w wirtualnej przestrzeni zależy od samych jej użytkowników. Należy zachować należytą ostrożność i zdrowy rozsądek.

Jeżeli coś brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, to najprawdopodobniej nie jest. To samo dotyczy wszelkich inwestycji w krypto.

Oszustwa inwestycyjne to przestępstwa, w których oszuści wykorzystują fałszywe obietnice wysokich zysków, by wyłudzić pieniądze od naiwnych inwestorów. Osoby te często wykorzystują różnego rodzaju tricki i manipulacje, by przekonać swoje ofiary do inwestowania w fikcyjne przedsięwzięcia lub rzekome cenne surowce.

Oszustwa inwestycyjne są trudne do wykrycia, ponieważ oszuści często działają bardzo sprawnie i mają umiejętności manipulacyjne, które pozwalają im na skuteczne wyłudzanie pieniędzy. Inwestorzy mają często problemy z odzyskaniem swoich środków, ponieważ oszuści zazwyczaj znikają z rynku i trudno jest ich namierzyć.

Jeśli padłeś ofiarą oszustwa inwestycyjnego, ważne jest, aby niezwłocznie podjąć działania w celu zminimalizowania strat i odzyskania pieniędzy. O wszystkim należy również powiadomić odpowiednie służby.

Może Cię zainteresować:

metale szlachetneoszustwopolicjaPolskaSrebrosurowceZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz