Współpraca tych dwóch państw może wpłynąć na kryptowaluty

Władze Hongkongu poinformowały o rozszerzeniu zakresu współpracy finansowej z Królestwem Arabii Saudyjskiej. Czy jej przedmiotem staną się również kryptowaluty?

W trakcie spotkania, które odbyło się w Rijadzie 26 lipca br., przedstawiciele Saudyjskiego Banku Centralnego i Władz Monetarnych Hongkongu omówili kwestie wzmocnienia integracji usług finansowych między tymi dwoma krajami.

To może być owocna współpraca

Podczas rozmów skupiono się na takich zagadnieniach jak jak rozwój infrastruktury finansowej, operacje otwartego rynku, łączność rynkowa i zrównoważony rozwój. Banki centralne sformalizowały swoją współpracę, podpisując protokół ustaleń w celu promowania wspólnych dyskusji na temat innowacji finansowych. Władze finansowe Hongkongu i Arabii Saudyjskiej skorzystały też z okazji, aby podzielić się swoją wiedzą w takich obszarach, jak tokenizacja, infrastruktura płatnicza i technologie nadzoru.

– Istnieje wiele możliwości współpracy między Królestwem Arabii Saudyjskiej a Hongkongiem w dziedzinie gospodarki i handlu, zrównoważonego rozwoju, finansów i fintech – powiedział Eddie Yue, dyrektor generalny Władz Monetarnych Hongkongu. – Podpisany przez nas protokół ustaleń nie tylko będzie promował dalszy rozwój stosunków między Hongkongiem a Arabią Saudyjską, ale także pomoże osiągnąć przyszłościowe cele – dodał Ayman Alsayari, gubernator Saudyjskiego Banku Centralnego

W ostatnim czasie Hongkong zezwolił inwestorom detalicznym na handel aktywami, jakimi są kryptowaluty. Natomiast rząd Arabii Saudyjskiej nie wypowiadał się konkretnie na temat jakichkolwiek planów ich promowania. Jedyny komunikat, jaki pojawił się w arabskich mediach w 2019 roku, mówił o tym, że Bitcoin „nie jest uznawany przez państwowe podmioty prawne”.

Zobacz też: Dzięki sprawie sądowej Ripple altcoiny zyskały na wartości

Hongkong stawia na kryptowaluty i tokenizację

Warto w tym miejcu podkreślić, że Hongkong uczestniczy już w kilku inicjatywach związanych z tokenizacją. W połowie czerwca br. spółka zależna banku inwestycyjnego Ludowego Banku Chin, BOCI, wyemitowała w Hongkongu tokenizowane zabezpieczenie o wartości 28 milionów dolarów, które zostało wybite na blockchainie Ethereum. W ramach projektu wdrożone zostały protokół tokenizacji GS DAP firmy Goldman Sachs oraz tokeny gotówkowe reprezentujące roszczenia do dolara hongkońskiego.

Może Cię zainteresować:

Arabia SaudyjskaFinansehongkongKryptowalutyTokenizacja
Komentarze (0)
Dodaj komentarz