Winklevoss: DeFi to nie ICO

Sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) doświadczył ostatnio niemałych spadków. Wycena największych tokenów spadła o ponad 30-40% w porównaniu z ostatnimi rekordami, co doprowadziło do rzezi na rynku. Bliźniacy Winklevoss stoją jednak twardo przy swoim i potrafią to uargumentować. Czy DeFi to rzeczywiście rewolucja na miarę swoich czasów?

Niektóre aktywa cyfrowe straciły w ostatnich dniach dość mocno na wartości. Dochodziło nawet do 40% spadków. Tak czy inaczej, zdecentralizowane finanse mają swoich zagorzałych oraz coraz to nowszych zwolenników. Jednymi z nich są bliźniacy Winklevoss, bitcoinowi miliarderzy stojący za giełdą Gemini. W niedawnej serii tweetów położyli oni bardzo mocny akcent na swoje stanowisko odnośnie DeFi.

Powiedzieli, że postrzegają zdecentralizowane finanse jako rewolucję. Nic dziwnego, że nie są w tym osamotnieni.

Bliźniacy Winklevoss mówią o DeFi

Pomimo trwającej korekty, bliźniacy Winklevoss stawiają na DeFi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej:

„DeFi to nie to samo, co szał ICO w 2017 roku. Wtedy pieniądze zbierano na podstawie gównianych manifestów pisanych w kawiarniach. DeFi już żyje i pracuje na całego. Miliardy dolarów pracują, przynosząc dochody.”

W tak optymistycznym tonie wypowiedział się również Tyler Winklevoss. Powtórzył on powyższy sentyment komentując znaczenie yieldów, które oferuje sektor zdecentralizowanych finansów:

„Zysk to coś, co zarabiałeś dotychczas w swoim banku. Teraz zarabiasz na niego na inteligentnym kontrakcie. Nadchodzi rewolucja #DeFi… ”

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

DeFiKryptowalutyWinklevoss
Komentarze (0)
Dodaj komentarz