USA decyduje o kryptowalutach

Biały Dom wydał oświadczenie ostrzegające przed ryzykiem związanym z kryptowalutami, powołując się na kilka afer w ciągu ostatniego roku. Przed czym ostrzega prezydent USA i jego urzędnicy?

Ciężki rok dla kryptowalut

Zbiór zasad mający na celu ograniczenie ryzyka związanego z kryptowalutami został podpisany w zeszłym tygodniu przez Biały Dom i (ustępującego) dyrektora Narodowej Rady Gospodarczej Briana Deese oraz dyrektora Biura ds. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan ”.

Oświadczenie na pierwszy rzut oka nie jest wielkim zaskoczeniem. Branża kryptowalut miała naprawdę ciężki rok 2022. Nawet próba nadążania za różnymi firmami ogłaszającymi upadłość spowodowała znaczny wzrost opłat sądowych za dostęp do bazy danych. Oświadczenie Białego Domu wskazuje jednak na bardziej ostrożne podejście do kryptowalut niż dekret prezydenta USA, Joe Bidena w sprawie cyfrowych aktywów z marca ubiegłego roku.

Wypełnianie przez USA luk regulacyjnych w przestrzeni kryptowalut

Oświadczenie rozpoczyna się krótkim podsumowaniem „ciężkiego roku” dla kryptowalut. Zauważa jednak, że sektor krypto nie przenosi się do szerszego ekosystemu finansowego. Urzędnik Białego Domu mówi, że jest to część ciągłych wysiłków zespołu Bidena, aby zlikwidować luki regulacyjne w ekosystemie kryptowalut. Urzędnik powiedział:

Mamy nadzieję, że Kongres podejmie zdecydowane kroki w tym zakresie. Ale oprócz zachęcania organów regulacyjnych do kontynuowania wysiłków, nadal posuwamy się naprzód na froncie administracyjnym, egzekwując wiele zaleceń wykonawczych w celu przyspieszenia sankcji i rozprawienia się ze złymi praktykami w przestrzeni kryptowalut.

Wskazuje na działania Kongresu, takie jak list Senackiej Komisji Bankowej Sherroda Browna do sekretarz skarbu Janet Yellen w sprawie regulacji kryptowalut. Mówi, że wysiłki Białego Domu będą bardziej koncentrować się na kwestiach takich jak wdrażanie zaleceń zarządzenia wykonawczego.

„Wspieranie odpowiedzialnych innowacji!”

Oświadczenie z zeszłego tygodnia odwoływało się wcześniejszych postanowień Białego Domu, takie jak regulacje dotyczące zasobów cyfrowych oraz oświadczenia wydane przez departamenty rządu federalnego. Uwzględniono również wspólne stanowisko organów nadzoru bankowego opublikowane w zeszłym tygodniu. W oświadczeniu podkreślono, co następuje:

Wydarzenia minionego roku pokazują, że potrzeba czegoś więcej. Agencje podwoiły swoje wysiłki w zakresie zwalczania oszustw, w tym mnożenia się fałszywych lub wprowadzających w błąd roszczeń dotyczących aktywów cyfrowych ubezpieczonych przez FDIC. Podczas gdy Stany Zjednoczone są już światowym liderem w walce z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu, organy ścigania przeznaczają coraz więcej środków na zwalczanie nielegalnych działań związanych z aktywami cyfrowymi.

Biały Dom i prezydent USA wypowiedział się także na temat wspierania odpowiedzialnych innowacji. Urzędnicy ponownie jednak wyrazili swoje obawy dotyczące zabezpieczeń.

Biorąc pod uwagę wydarzenia z zeszłej jesieni, myślę, że byliśmy bardzo ostrożni. Ograniczanie konfliktów interesów czy zajmowanie się jurysdykcją rynku kasowego. Lista działań jest długa. Uważam jednak, że są one integralną częścią zapewnienia ochrony konsumentów i wspierania stabilności finansowej.

Nadchodzące przesłuchania w USA w sprawie kryptowalut

Przyszły tydzień będzie pracowity. Odbędą się cztery przesłuchania w sprawie upadłości, przesłuchanie w sprawie warunków obligacji Sama Bankmana-Frieda i propozycji Celsjusza. Oto, co obejrzeliśmy.

Poniedziałek

  • Rozprawa upadłościowa FTX – wyznaczenie biegłego rewidenta
  • Rozprawa w sprawie upadłości Genesis
  • Postępowanie upadłościowe w Celsjuszach

Środa

  • Data przetargu Celsjusza
  • Rozprawa upadłościowa FTX

Czwartek

  • Rozprawa w sprawie zwolnienia za kaucją Sama Bankmana-Frieda
Biały domBidenKryptowalutyPrezydentregulacjeUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz