Unia Europejska pójdzie drogą USA i spróbuje „zarżnąć” kryptowaluty?

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami z UE, wszystkie kryptowaluty mogą być klasyfikowane jako papiery wartościowe. To nieuchronnie otwiera drogę do ich regulacji. W nowym raporcie, zamówionym przez Parlament Europejski, proponuje się podejście, które przypomina to stosowane przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Unia Europejska weźmie przykład z SEC

W swojej odważnej strategii, zbliżonej do dążenia SEC do klasyfikacji kryptowalut jako papierów wartościowych, nowe badanie daje do zrozumienia, że Europa podąża tą samą ścieżką. Ten raport otwiera drzwi do przyszłych regulacji w ramach UE, co zmusza krypto do przestrzegania wymogów autoryzacyjnych.

Anonimowość, tak cenna dla entuzjastów kryptowalut, wydaje się teraz reliktem przeszłości, po niedawnej implementacji regulacji Rynków Kryptoaktywów (MiCA) przez UE. Ta rygorystyczna zasada ma wpływ nie tylko na sam przemysł, ale także na handlowców i nabywców. Drastycznie ograniczyłaby anonimowość, która dotychczas była związana z aktywami cyfrowymi.

Jednakże, debata na ten temat jest daleka od zakończenia. Wielu członków postrzega regulacje jako pierwszy krok w serii ograniczeń prawnych. Zamówione badanie jest postrzegane jako kamień węgielny, który pomoże określić przyszłe podejście do traktowania kryptoaktywów.

Fascynujące jest to, że niedawna kryptowalutowa zima nieoczekiwanie przyczyniła się do tego rozwoju. Wnioski z niej płynące mogą wpłynąć na przyszłe regulacje, a badanie jest jak pierwszy strzał na linii startu.

Może Cię zainteresować: Szokująca wypowiedź szefa SEC. Aż tak nienawidzi branży krypto?

Kryptowaluty jako papiery wartościowe

Autorzy badania przewidują wiele problemów, które mogą pojawić się, jeśli władze nie zdecydują się na klasyfikację kryptowalut jako papierów wartościowych. Zalecają ją dla wszystkich istniejących i nowych aktywów, w tym takich, które dopiero powstają, jak na przykład Wall Street Memes. Raport uznaje tę kategoryzację za niezbywalną, aby uniknąć problemów.

Ci, którzy mieli nadzieję, że regulacja MiCA definitywnie rozwiąże problem traktowania kryptoaktywów w Europie, mogą poczuć się rozczarowani. Wygląda na to, że jest to dopiero początek, co potwierdza przekonanie sceptyków, że konieczne będą dodatkowe przepisy prawne.

W obliczu tej sytuacji, nadchodzący werdykt w sprawie procesu SEC przeciwko Ripple może wpłynąć na dalszą narrację. Jeśli SEC nie zdoła zaklasyfikować XRP jako papier wartościowy, mógłby to wesprzeć twierdzenia wielu ekspertów, że kryptowaluty jednak nimi nie są. Jednak wygrana mogłaby wywołać lawinę regulacji, które mogłyby przenieść się do Europy szybciej, niż się spodziewamy.

Zobacz również:

KryptowalutySECUnia Europejska
Komentarze (0)
Dodaj komentarz