SBF znów z zarzutami karnymi za darowizny polityczne

Zgodnie z aktem oskarżenia złożonym w czwartek, założyciel FTX, SBF rzekomo dokonał nielegalnych darowizn politycznych, na łączną kwotę dziesiątek milionów dolarów.

Nowe zarzuty dla SBF za darowizny polityczne

Prokuratorzy oskarżyli dziś potentata kryptowalutowego Sama Bankmana-Frieda o nowe zarzuty karne związane z darowiznami politycznymi, które przekazał podczas prowadzenia obecnie zbankrutowanej giełdy kryptowalut FTX.

W nowym akcie oskarżenia, który pojawił się w czwartek, prokurator twierdzi, że były szef FTX dokonał ponad 300 nielegalnych darowizn politycznych w Stanach Zjednoczonych, aby „próbować wkupić się w łaski i mieć wpływ na regulacje dotyczące kryptowalut w Waszyngtonie”.

Upadek imperium

FTX była kiedyś jedną z największych giełd kryptowalut na świecie, ale upadła w listopadzie ubiegłego roku po tym, jak okazało się, że Bankman-Fried i inni rzekomo źle zarządzali giełdą, defraudując fundusze i obstawiając ryzykowne zakłady za gotówkę klientów na swojej siostrzanej platformie wymiany, Alameda Research.

Sam Bankman-Fried – lepiej znany jako SBF – został aresztowany w grudniu i początkowo oskarżony o osiem przestępstw finansowych.

Seria kłamstw w wykonaniu SBF

W serii kłamstw Sam Bankman-Fried desperacko próbuje udawać ofiarę tego, co się stało. Ostatnio Bankman-Fried stwierdził, że w momencie początkowego upadku jego firmy miał tylko 100 000 dolarów. Jednak jak się później okazało, zajęto aż dziesięć oddzielnych kont należących do byłego dyrektora FTX.

SEC jednak nie daje za wygraną i nie daje się manipulować. W niedawnym oświadczeniu przedstawiciele instytucji ogłosili, że Bankmana-Fried przez lata organizował masowe oszustwa, wysyłając miliardy dolarów z funduszy klientów platformy transakcyjnej dla własnych korzyści i pomocy w rozwoju swojego imperium.

Wielokrotnie łamał również warunki zwolnienia za kaucją. Mimo zakazu były dyrektor generalny FTX dokonywał transakcji na znaczne kwoty. Ponadto kontaktował się z pracownikami upadłej giełdy. Nie dziwi więc fakt, że pojawiają się kolejne zarzuty. Kto wie co przyniosą kolejne dni i dalsze postępowanie karne wobec założyciela FTX.

Obecnie, w ramach procesu upadłościowego, FTX pracuje nad pozyskaniem jak największej ilości środków na spłatę wierzycieli i przyznanie im należnej kwoty.

To cię zainteresuje!

BahamyFTXKryptowalutypolitykaSBFUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz