Ranking kryptowalut listopad 2019 | Krew, pot i łzy?

W listopadzie, wbrew pozorom, nie wiało nudą, jeżeli chodzi o rynek kryptowalut. Gwałtowne wzrosty i spadki kursu bitcoina i altów rozpalały twarze niedowierzających inwestorów a doniesienia makroekonomiczne podsycały tylko ogień i spekulacje. Co z tego wszystkiego wyszło, dowiecie się czytając Ranking kryptowalut listopad 2019.

W listopadzie rynek praktycznie spadał przez cały czas. Nie mieliśmy do czynienia z tak spektakularnymi wydarzeniami na wykresie, jak to było chociażby w październiku, kiedy to kurs wzrósł gwałtownie z ok. 7500 do blisko 10 000 dolarów praktycznie w ciągu jednego dnia! Jak pamiętacie, był to wówczas trzeci największy, dzienny wzrosty wyceny kryptowaluty w ciągu jej całej, ponad 10-letniej historii.

Tym razem kurs „króla kryptowalut” spadł mocno w dół, w towarzystwie wielu komentarzy o zabarwieniu wręcz apokaliptycznym. Na duchu podnosili ich wyznawcy teorii, że w raz z nadchodzącym halvingiem sytuacja ma diametralnie się zmienić. Aktualnie cena BTC porusza się w połowie drogi do 8000$ a obserwatorzy głowią się na tym, co czeka nas w najbliższej przyszłości.

Co nowego w Bithub? Wielkimi krokami nadchodzi wyjątkowa niespodzianka!

Nie przestajemy otrzymywać korespondencji, w której dajecie wyraz uznania odnośnie nowego cyklu analizy technicznej kryptowalut. Wszystkim nowym Czytelnikom naszego portalu przypominamy, że „mistrzami analizy” są na naszych łamach Stokarz i Jurek S. Co tydzień nasi autorzy serwują Wam soczystą dawkę wykresowego szaleństwa zabarwionego dozą nietuzinkowego humoru. Jak sami zaznaczacie w mailach do nas, prognozy Stokarza i Jurka S. są strzałem w dziesiątkę i dużo dzięki nim się nauczyliście, jeśli chodzi o czytanie wykresów cenowych.

No właśnie. (Fanfary). Uwaga! Już niebawem będziecie mieli okazję zapoznać się z szerokim opracowaniem w formie e-booka pt. Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych, którego autorem jest jeden z naszych analityków. Jesteśmy przekonani, że kurs przypadnie Wam do gustu i znajdziecie w nim mnóstwo rzeczowej wiedzy!

Przypominamy również, że pracę naszych analityków możecie śledzić w nowej, specjalnie przygotowanej dla nich zakładce w menu bithub.pl – Analizy. Dodatkowo, wyszliśmy naprzeciw Waszym prośbom i uruchomiliśmy specjalną playlistę na naszym kanale YouTube poświęconą wyłącznie… zgadliście – analizie technicznej rynku kryptowalut! Każdy film to blisko godzina szczegółowego spojrzenia na rynek bitcoina i altcoinów, o analizę których prosicie w cotygodniowej ankiecie na Altcoin Polska.

Chatka cryptoDZIADKA i Finance Critic

CryptoDZIADEK wie co mówi i do tego mówi z charakterystyczną sobie nutą ironii i dowcipu bez pudła. To kolejny nowy cykl na Bithub, którego lekturę bardzo polubiliście. W co drugi poniedziałek cryptoDZIADEK przygląda się światu blockchain i kryptowalut smażąc specjalnie dla Was wyśmienity felieton.

Chatka cryptoDZIADKA to teksty, które mają za zadanie tłumaczyć zawiłe dla niektórych kwestie techniczne dotyczące kryptowalut i blockchain w prosty, zrozumiały dla wszystkich sposób. Nie mieliście jeszcze okazji poczytać? Zajrzyjcie tutaj.

W każdą sobotę na bithub możecie też od niedawna poczytać o finansach. Finance Critic to kolejny, tygodniowy cykl, w którym Maciej Kmita przygląda się finansom z bardzo bliska. W tego tekstach znajdziecie również zagadnienia związane z naturą inwestycji oraz sposobami na zadbanie o swoją własną „jesień życia”.

Mamy nadzieję, że podoba Wam się kierunek, w którym rozwija się Bithub i raz jeszcze dziękujemy za wszystkie słowa uznania i wsparcia!

Listopadowe wieści

W listopadzie „dzieci się nudzą”, czego z pewnością nie można powiedzieć o naszych Czytelnikach! W ubiegłym miesiącu najchętniej czytaliście o kwestiach związanych z finansami oraz wydarzeniami, które jak zwykle miały lub mogły mieć wpływ na bieżącą sytuację na rynku kryptowalut. Wśród najważniejszych tematów listopada znalazły się doniesienia z Chin, zapierające dech w piersiach transfery bitcoinowych wielorybów, czy niedawny raport o stanie tokenów ERC-20.

Waszej uwadze nie umknęła również historia pewnego młodego mężczyzny, który za połowę wygranej na loterii zakupił bitcoiny. Jeśli jeszcze nie czytaliście, co przyniósł mu ten ruch, koniecznie nadróbcie zaległości:

Ranking Kryptowalut BitHub listopad 2019

Nieodłącznym elementem każdego Rankingu Kryptowalut Bithub są oczywiście komentarze. W aktualnym, listopadowym rankingu bithub sytuację rynkową komentują dla Was: JPK Traders, Stokarz, Jurek S. i Tomek Limiszewski.

Metodologia rankingu

Ranking kryptowalut listopad 2019 bazuje na trzydziestodniowym wolumenie. Dzięki temu włączamy do zestawienia projekty o największej „popularności” w danym miesiącu, czego z kolei nie odzwierciedla wartość ich kapitalizacji. Pozwala to na uzyskanie przez ranking „płynności” oraz uwzględnianie w nim co miesiąc innej struktury kryptowalut. Dane do rankingu pochodzą z portalu coinmarketcap. Tradycyjnie przedstawiamy stopy zwrotów 30 wirtualnych walut z ostatniego miesiąca, z wyłączeniem stablecoinów.

Ranking kryptowalut listopad 2019 – opracowanie własne

Zestawienie 30 kryptowalut o największym trzydziestodniowym wolumenie wraz z kapitalizacją na dzień 30 listopada 2019 (dane w miliardach $)

KryptowalutaWolumen (30-dniowy)Kapitalizacja (total)
BTC647,65134,83
ETH242,9616,28
LTC92,772,98
EOS63,72,57
BCH58,633,94
XRP52,99,68
TRX31,821,02
ETC18,620,45
BSV15,881,89
NEO13,380,65
QTUM
10,120,17
DASH9,90,49
XLM8,91,17
BITCNY7,410,007
ZB7,40,089
BNB6,82,38
XMX
6,370,022
SNT5,80,039
XMR5,40,92
ATOM4,750,72
ZEC4,380,22
LINK4,150,75
HT40,65
ONT3,790,39
ALGO3,220,11
VET2,890,32
OKB2,540,047
DOGE2,530,28
BTT2,280,064
LAMB2,260,024

Kurs BTC

Wykres BTC/USD od TradingView

Od początku listopada kurs bitcoina poruszał się w przedziale 9000 – 9600$. W trzecim tygodniu miesiąca zaczął spadać. Komentatorzy zastanawiali się od tego czasu, czy wielkie, wielorybie transfery nie są przypadkiem potwierdzeniem odnalezienia dna na rynku BTC. Niestety, do końca miesiąca nie zaliczyliśmy żadnego spektakularnego odbicia w górę.

W chwili pisania tego tekstu kurs bitcoina wynosi 7271$, co oznacza blisko 6% spadku w przeciągu ostatniej doby, a jednocześnie niecałe 0,2% wzrostu w ciągu tygodnia.

Kapitalizacja rynku kryptowalut

źródło: tutaj

W listopadzie kapitalizacja rynkowa kryptowalut stanowiła w najwyższym punkcie rząd 253 000 000 000$ a w najniższym rząd bliski 181 000 000 000$. Wyraźnie widać, że rekordowy poziom z czerwca 2019 w wysokości 330 000 000 000$ i maksymalny poziom z 10 lipca o wartości 357 000 000 000$ nadal pozostają niezagrożone. Ostatecznie rynek zakończył miesiąc listopad ustalając kapitalizację rynku na poziomie 210 129 397 498 $.

Kapitalizacja z wyłączeniem BTC

źródło: tutaj

Dominacja rynkowa BTC

źródło: tutaj

W listopadzie dominacja rynkowa BTC utrzymywała się na względnie jednolitym poziomie, aczkolwiek spadła z 67,39% na „złowieszcze” 66,6% na koniec miesiąca.

Zmienność % BTC/USD

źródło: tutaj

Do niedzieli 24 listopada zmienność % pozostawała na względnie stałym poziomie między 3,9 a 4%. Wtedy to wskaźnik zmienności uległ drastycznemu spadkowi do poziomu 2,49%. Na koniec ubiegłego miesiąca zmienność BTC uplasowała się na poziomie 2,73%.

Dzienna liczba transakcji

źródło: tutaj

W listopadzie dzienna ilość transakcji BTC poruszała się właściwie w przedziale 284 000 – 310 000. Szczytowym punktem miesiąca był 14 listopada z wynikiem ok. 350 000 transakcji. Dzienne transakcje zaliczyły w ubiegłym miesiącu dwa „dołki”: 17.11 w wysokości 264 370 i 24.11 na poziomie 267 368 transakcji.

Wysokość opłat transakcyjnych

źródło: tutaj

Google Trends –  frazy:

  • Bitcoin

W listopadzie zainteresowane wyszukiwaniem frazy bitcoin w Google dwa razy dotknęło maksymalnej wartości 100 punktów. W ubiegłym miesiącu na szczycie listy znalazła się Nigeria, natomiast lider z października – Chiny – spadły na trzecią pozycję.

  • blockchain

Największe zainteresowanie wyszukiwaniem hasła blockchain zanotowano oczywiście w Chinach. Na drugiej pozycji uplasowała się Ghana a na trzeciej – Nigeria.

Liczba Bitomatów

źródło: tutaj

Liczba bitomatów na koniec listopada wyniosła 6060. To o 192 urządzenia więcej niż w październiku. Sektor bitomatów nie zwalnia tempa. Przyczynia się do tego rosnąca popularność tych urządzeń w krajach rozwijających się lub dotkniętych trudną sytuacją gospodarczą.

Bitomaty to dla wielu osób najprostszy sposób, aby kupić lub sprzedać kryptowaluty. Dzięki temu wzrasta ich adopcja, a Bitcoin staje się bliższy opinii publicznej. Co więcej, bitomaty są dla niektórych możliwością uniknięcia wysokich podatków dotyczących inwestycji w wirtualne waluty.

Komentarze sytuacji rynku kryptowalut październik 2019

JPK Traders:

Mocne ożywienie byków z końca zeszłego miesiąca odeszło już w zapomnienie po redukcji, jaką mieliśmy w listopadzie. Chwilowa euforia została szybko zweryfikowana przez rynek i cena powróciła do punktu wyjścia. Niedźwiedziom udało się ją zepchnąć poniżej 6700$.

Nadchodzący miesiąc może być ciekawy dla inwestorów. Czy ujrzymy mikołajowy rajd, czy może jednak dalszą deprecjację? Na to ma wpływ wiele czynników. Przyjrzyjmy się wykresom, które są dla inwestorów ważnym elementem analitycznym.

Wykres tygodniowy:

Na wykresie tygodniowym widzimy mocne przebicie tymczasowego wsparcia z wykresu dziennego. Cena powróciła do niego, co często się zdarza po przebiciu stref wsparcia/oporu. Widzimy również, jak niewiele brakuje do wsparcia tygodniowego i tam właśnie możemy liczyć na decyzję, w którym kierunku będzie poruszał się wykres.

Wykres dzienny

Na wykresie dziennym widzimy dokładniej cenę  w strefie oporu, jednak nie ma jeszcze sygnałów wskazujących zakończenia korekty wzrostowej. Jeżeli pojawią się świece odrzucające tą strefę, możemy liczyć na przedłużenie fali spadkowej i kontynuację ruchu do wsparcia tygodniowego.

Wykres kapitalizacji rynku:

Pomimo spadającej ceny w listopadzie nie ma większych zmian w dominacji bitcoina nad innymi kryptowalutami, która kreowała się na poziomie 66.8% w dniu 30 listopada. Czy entuzjazm i świąteczny wesoły będzie wystarczający, aby niedźwiedzie zapadły w zimowy sen w swoich jaskiniach? Na pewno przekonamy się o tym już niedługo. Życzymy wszystkich Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Stokarz (Analityk Bithub.pl):

Cały miesiąc przesiedziałeś poza krypto nie czytając ani jednej analizy na Bithubie? Zatem ma dla Ciebie dobrą radę: jeżeli interesujesz się aktywnym zarządzaniem kapitału w krypto, zamiast zwykłego HODLowania, przyszedł czas na altobranie. Czyli bierzesz łopatę, idziesz na cmentarzysko nazywane altcoinami i sprawdzasz, który z trupów jeszcze się rusza. Znajdujesz takowego, wykopujesz i, jeśli Twój nos cię nie zawiódł, sprzedajesz 30-100% drożej.

Wiele z alternatywnych kryptowalut od kilku miesięcy znajduje się w powolnej akumulacji. Mnóstwo z nich zaczęło już odbijać od dołka, także poszukiwania nie będą proste. Skup się tylko i wyłącznie na altcoinach dostępnych na giełdzie Binance, gdyż to właśnie tam jest największy wolumen i zainteresowanie. Szczególnie sprawdź te altcoiny, których kursy znajdują się ponad długoterminowymi średnimi kroczącymi. Dobrej zabawy!

Jurek S. (Analityk Bithub.pl):

Listopad w większości swojego 30-to dniowego okresu drwił sobie z „prowozrostowych” uczestników rynku. W pierwszych dniach miesiąca widzieliśmy testowanie imponujących wzrostów z zeszłego miesiąca. Imponujących bo aż 3000 USD w ciągu ok. jednej doby. Test ten jednak okazał się podążać zgodnie z długoterminowym trendem, czyli w zasadzie wybił nowe dno. Tu zrealizował się „niedokończony interes”, o którym pisałem i mówiłem w poprzednich analizach. Rynek chciał domknąć te siedemdziesiąt dolarów, brakujące do zamknięcia klastra, tym samym schodząc do poziomu zamknięcia korekty wyznaczonego jako klaster geometryczny.

Miesiąc kończymy jako Black Week/Black Friday. Z pewnością mamy wyprzedaż. Co przyniesie grudzień? Obecnie, listopad nie zbudował nam formacji do wzrostów, jaką chciałbym zobaczyć na wykresie w wysokim interwale. Pozostał jeszcze tydzień, a zatem to pierwsze dni grudnia ujawnią, czy zrealizowany klaster geometryczny przyniesie atak na ostatni szczyt….( 13900 USD…). Jeśli chcecie na bieżąco wiedzieć, jaki jest realny scenariusz dla Bitcoina i pozostałych kryptowalut, zapraszam do śledzenia poniedziałkowych analiz technicznych w Bithub.pl.

PS. oczywiście piszę do osób, które śledzą mnie na bieżąco i wiedzą, że trwa fala B wyższego rzędu korekty. 🙂

Tomasz Limiszewski (Founder & COO giełdy BitClude):

W listopadzie na wykresie bitcoina można było zauważyć “schody”. Dla tych, którzy na koniec roku zostawili nieco kapitału na inwestycje, spadek o ponad 3 tysiące dolarów za BTC okazał się być idealnym momentem na wejście.

W trakcie Black Week ceny osiągnęły dno, a inwestorzy nie musieli czekać z zakupami do samego czarnego piątku. Mimo wyprzedaży cenowej wolumen na rynku cały czas poniżej oczekiwań.

Z obrotem na bitcoinie poniżej 50 mld dolarów dziennie trudno spodziewać się bull-runu. Być może zbliżający się okres świąt Bożego Narodzenia przyniesie trochę ruchu. Pytanie brzmi, czy społeczność będzie kupowała bitcoiny na prezent czy prezenty za bitcoiny.

To tyle, jeżeli chodzi o Ranking kryptowalut listopad 2019. Kolejna publikacja z tego cyklu już w przyszłym roku.

BitcoinBTCrankingRanking Kryptowalut
Komentarze (0)
Dodaj komentarz