Proof-of-stake-and-Activity (PoSA): mechanizm konsensusu Web3

Proof-of-stake-and-Activity (PoSA): mechanizm konsensusu dla nowej ery Web3

Firma Fastex właśnie uruchomiła innowacyjny mechanizm konsensusu, który nagradza aktywność zamiast po prostu mierzyć stawki.

Technologia Blockchain zrewolucjonizowała różne branże, zapewniając bezpieczną zdecentralizowaną platformę do transakcji i przechowywania danych. Mechanizm konsensusu jest jednym z najważniejszych elementów każdego łańcucha bloków, ponieważ zapewnia jego niezawodność i bezpieczeństwo. W ostatnich latach wprowadzono nowe mechanizmy konsensusu, a istniejące zostały ulepszone, aby sprostać rosnącym wymaganiom branży.

Do tej pory proof-of-work (PoW) był najczęściej stosowanym mechanizmem konsensusu w technologii blockchain. Jednak łańcuchy bloków PoW mają kilka ograniczeń, w tym długi czas przetwarzania transakcji, wysokie zużycie energii i problemy ze skalowalnością.

Aby sprostać tym wyzwaniom, zaproponowano kilka nowych mechanizmów konsensusu, takich jak dowód stawki (PoS), delegowany dowód stawki (DPoS) i dzierżawiony dowód stawki (LPoS). Te nowe mechanizmy konsensusu mają na celu przezwyciężenie ograniczeń PoW i zapewnienie bardziej energooszczędnego i skalowalnego rozwiązania dla technologii blockchain.

Szybko rozwijająca się firma Web3, Fastex, przenosi ten rozwój na wyższy poziom, wprowadzając własny ekosystem narzędzi i produktów, które będą opierać się na innowacyjnym mechanizmie konsensusu opartym na dowodzie stawki i aktywności (PoSA).

Co to jest PoSA i jak to działa?

Zbudowany w celu ulepszenia powszechnie przyjętego mechanizmu PoS, dowód udziału i aktywności (PoSA) ma na celu stworzenie dodatkowej warstwy bezpieczeństwa dla długoterminowego sukcesu sieci blockchain.

PoSA wprowadza rewolucyjną zmianę w świecie blockchain, biorąc pod uwagę nie tylko stawkę, jaką każdy walidator węzłów wnosi do sieci, ale także poziom ich aktywności. To nowe podejście do tworzenia i sprawdzania poprawności bloków ukształtuje przyszłość gospodarki blockchain. PoSA wykorzystuje inteligentną umowę wdrożoną przez walidatorów do oceny działań użytkownika, oprócz stawki, przed przyznaniem możliwości zostania producentem bloku lub walidatorem. Wpływa to również na dystrybucję nagród blokowych.

PoSA kładzie nacisk na uczestników sieci, którzy koncentrują się na dostarczaniu wartości swoim użytkownikom poprzez spójne nagrody blokowe. Im większa baza użytkowników, tym większy poziom aktywności i większy udział w nagrodach.

Co ważne, to nowe podejście do tego, czym mogą być sieci blockchain, jest w centrum tego, co Fastex chce osiągnąć dzięki swoim produktom. Mając na celu stworzenie środowiska, w którym firmy Web3 mogą się rozwijać, a firmy Web2 mogą być łatwo wdrażane i przekształcane pod kątem przyszłości blockchain, Fastex Chain zapewni do tego podstawę.

Przeczytaj także : Rozpoczyna się tokenizacja akcji – ETF BlackRock można już handlować na Uniswap

Czego można oczekiwać od ekosystemu Fastex?

Opracowany przez zespół z bogatym doświadczeniem biznesowym, Fastex to kompleksowy ekosystem kryptograficzny zaprojektowany w celu zaspokojenia potrzeb wszystkich użytkowników.

Fastex buduje swój ekosystem od podstaw, zaczynając od własnego blockchaina i natywnego tokena. Łańcuch Fastex i Fasttoken (FTN) będą służyć jako podstawa ekosystemu, a firma jest już w trakcie konstruowania wszystkich komponentów, aby w pełni zrealizować swoją wizję kompletnego ekosystemu kryptograficznego.

Dzięki mechanizmowi konsensusu PoSA ekosystem Fastex ma na celu nagradzanie aktywności. Co więcej, firmy, które zdecydują się oprzeć na tym łańcuchu bloków, mogą korzystać z tych samych zasad. Niezależnie od tego, czy firma Web3 chce stworzyć swój własny wirtualny świat w Fastex Verse, czy też projekt NFT chce uruchomić i dotrzeć do klientów w jednym ze sklepów NFT, łańcuch PoSA Fastex leży w sercu ekosystemu Fastex.

Fastex rozwija się na nowych rynkach i przyciąga więcej użytkowników, integrując wszystkie dostępne narzędzia w świecie kryptowalut w jeden kompleksowy ekosystem aplikacji i produktów.

Może Cię zainteresuje :

BlockchainNFTweb3
Komentarze (0)
Dodaj komentarz