Poszukiwany od tygodnia „Bitcoinowy milioner” odnaleziony martwy z raną postrzałową. Zbrodnia, czy samobójstwo?

Współzałożyciel projektu kryptowaluty ONFO coin, dr John Forsyth, został znaleziony martwy z widoczną raną postrzałową. Poszukiwania Forsytha trwały od około tygodnia. W 2020 roku Forbes nadał mu przydomek „Bitcoinowy milioner”. Policja i prokuratura ustalają, w jaki sposób doszło do śmierci Forsytha.

Dr Forsyth odnaleziony martwy

Dr John Forsyth, na co dzień lekarz pogotowia ratunkowego, a prywatnie zwolennik kryptowalut, był poszukiwany od kilku dni. Jego krewni zgłosili zaginięcie po tym, jak 21 maja nie pojawił się na swojej zmianie w Mercy Hospital w Cassville w stanie Missouri. Niedługo po tym jego rodzina wystosowała apel w mediach społecznościowych, z prośbą o wskazanie jego miejsca pobytu. W rozmowie z „Daily Beast” Richard Forsyth, jego młodszy brat, powiedział, że John nie opuściłby żadnej zmiany, więc był to dla niego wyraźny sygnał, że coś jest nie tak. 28 maja policja odnalzała sedana Forsytha, który stał zaparkowany nieopodal szpitala, w którym pracował. W samochodzie odnaleziono jego portfel, paszport, laptopa i teczkę służbową. Jego brat stwierdził, że to nietypowe dla Forsytha: Jego telefony komórkowe były w środku, co jest również bardzo nietypowe, ponieważ John zawsze ma swój telefon komórkowy przy sobie. Finalnie Forsyth został odnaleziony martwy. Ciało z widoczną raną postrzałową, znaleziono 30 maja, około godziny na południe od miejsca, w którym był ostatnio widziany. Jego brat stwierdził, że to wszystko nie wygląda jak zaplanowane działanie Forsytha. Jednak policja na ten moment wyklucza porachunki z kimś z branży, jako motyw ewentualnego zabójstwa.

https://twitter.com/BadGarlandTakes/status/1663952001380515852

Zobacz też: Bank Japonii eksperymentuje z CBDC

Kim był dr John Forsyth

John Forsyth na co dzień pracował jako lekarz pogotowia, a prywatnie był entuzjastą kryptowalut. 49-latek, wraz ze swoim bratem Richardem, w 2020 roku stworzył projekt ONFO coin. Projekt kryptograficzny miał umożliwiać zarabianie monet poprzez polecanie platformy innym użytkownikom. Forsyth jeszcze jako student matematyki zaczął interesować się, nieznanym wtedy nikomu, Bitcoinem (BTC) oraz technologią blockchain. W 2020 roku Forbes nazwał Johna Forsytha „Bitcoinowym milionerem”. Forsyth dołącza do listy zwolenników osób związanych z branżą kryptowalut, które zginęły w tajemniczych okolicznościach. W kwietniu bieżącego roku twórca Cash App i dyrektor ds. technologii w Square, Bob Lee, został śmiertelnie pchnięty nożem w dzielnicy Rincon Hill w San Francisco.

Może Cię zainteresować:

BitcoinBlockchainBTCMilionersamobójstwoUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz