Samsung dodał obsługę portfela sprzętowego do swoich smartfonów Galaxy

Południowokoreański gigant technologiczny Samsung dodał obsługę portfeli sprzętowych kryptowalut innych firm do swoich smartfonów Galaxy. Wśród wybranych portfeli znalazły się Ledger Nano S i Nano X.

Zgodnie z treścią ogłoszenia opublikowanego przez firmę, jej smartfony obsługujące portfel Samsung Blockchain – który jest dostępny w sklepie Samsung Galaxy – można teraz połączyć z portfelami sprzętowymi kryptowaluty zaprojektowanymi specjalnie w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników kryptowalut.

SDK i Knox

Samsung zaczął dodawać obsługę kryptowalut do swoich smartfonów, kiedy wypuścił urządzenie Galaxy S10 w lutym 2019 roku. Wsparcie to pochodzi z portfela Samsung Blockchain Wallet, który obecnie obsługuje tokeny BTC, ETH, TRX, ERC-20 i TRC-20.

Teraz firma uruchomiła środowisko deweloperskie (SDK), aby umożliwić stronom trzecim tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, które obsługuje Samsung Blockchain Wallet. Dział IT korzysta podobno z „zabezpieczeń podobnych do skarbca” zapewnianych przez Knox, bezpieczną enklawę na urządzeniach Samsunga odizolowaną od reszty systemu operacyjnego.

Dlaczego nowe integracje Samsunga są tak istotne?

Samsung zintegrował się również niedawno z amerykańską giełdą kryptowalut Gemini, założoną przez bliźniaków Winklevoss. Wsparcie dla portfeli sprzętowych jest uruchamiane wraz z Ledger Nano S i Nano X, ale firma planuje rozszerzyć je również na inne portfele typu cold storage.

Wygląda na to, że podłączenie portfela sprzętowego do portfela firmy Samsung umożliwi posiadaczom korzystanie z ich środków w zdecentralizowanych aplikacjach i śledzenie ich nawet bez podłączania urządzenia do portfela.

Wiceprezes Samsunga i szef działu blockchain, Woong Ah Yoon, ujawnił, że liczba aktywnych użytkowników ekosystemu Galaxy blockchain podwoiła się w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, a portfel Samsung Blockchain przechowuje kryptowaluty warte setki milionów dolarów.

Plotki sugerujące, że Samsung uruchamiał obsługę kryptowalut na swoich urządzeniach krążyły już w 2018 roku po tym, jak firma złożyła w Unii Europejskiej trzy wnioski o znak towarowy w zakresie blockchain i oprogramowania związanego z kryptowalutami.

Kryptowalutyportfel bitcoinPortfel SprzętowySamsung
Komentarze (0)
Dodaj komentarz