Południowokoreański gigant technologiczny Samsung dodał obsługę portfeli sprzętowych kryptowalut innych firm do swoich smartfonów Galaxy. Wśród wybranych portfeli znalazły się Ledger Nano S i Nano X.
Zgodnie z treścią ogłoszenia opublikowanego przez firmę, jej smartfony obsługujące portfel Samsung Blockchain – który jest dostępny w sklepie Samsung Galaxy – można teraz połączyć z portfelami sprzętowymi kryptowaluty zaprojektowanymi specjalnie w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników kryptowalut.
SDK i Knox
Samsung zaczął dodawać obsługę kryptowalut do swoich smartfonów, kiedy wypuścił urządzenie Galaxy S10 w lutym 2019 roku. Wsparcie to pochodzi z portfela Samsung Blockchain Wallet, który obecnie obsługuje tokeny BTC, ETH, TRX, ERC-20 i TRC-20.
Teraz firma uruchomiła środowisko deweloperskie (SDK), aby umożliwić stronom trzecim tworzenie zdecentralizowanych aplikacji, które obsługuje Samsung Blockchain Wallet. Dział IT korzysta podobno z „zabezpieczeń podobnych do skarbca” zapewnianych przez Knox, bezpieczną enklawę na urządzeniach Samsunga odizolowaną od reszty systemu operacyjnego.
Dlaczego nowe integracje Samsunga są tak istotne?
Samsung zintegrował się również niedawno z amerykańską giełdą kryptowalut Gemini, założoną przez bliźniaków Winklevoss. Wsparcie dla portfeli sprzętowych jest uruchamiane wraz z Ledger Nano S i Nano X, ale firma planuje rozszerzyć je również na inne portfele typu cold storage.
Wygląda na to, że podłączenie portfela sprzętowego do portfela firmy Samsung umożliwi posiadaczom korzystanie z ich środków w zdecentralizowanych aplikacjach i śledzenie ich nawet bez podłączania urządzenia do portfela.
Wiceprezes Samsunga i szef działu blockchain, Woong Ah Yoon, ujawnił, że liczba aktywnych użytkowników ekosystemu Galaxy blockchain podwoiła się w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, a portfel Samsung Blockchain przechowuje kryptowaluty warte setki milionów dolarów.
Plotki sugerujące, że Samsung uruchamiał obsługę kryptowalut na swoich urządzeniach krążyły już w 2018 roku po tym, jak firma złożyła w Unii Europejskiej trzy wnioski o znak towarowy w zakresie blockchain i oprogramowania związanego z kryptowalutami.