Producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych, Ledger, zamierza przeznaczyć 380 milionów dolarów na włączenie do swojej oferty usług z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).
Ledger wchodzi w DeFi
Znany ze swoich portfeli sprzętowych Ledger Nano S i Nano X, Ledger ogłosił zakończenie rundy zbierania funduszy Series C o wartości 380 milionów dolarów kierowaną przez 10T Holdings, co dało firmie wycenę na 1,5 miliarda dolarów.
Udział w nowej rudzie zbierania funduszy serii B firmy Ledger udział wzięli, między innymi Cathay Innovation, Draper Associates, Draper Dragon, Draper Esprit, DCG, Wicklow Capital. Do grona dotychczasowych inwestorów dołaczyli Tekne Capital, Uphold Ventures, Felix Capital, Inherent, Financière Agache (Groupe Arnault) oraz iAngels Technologies.
CEO Ledger, Pascal Gauthier, powiedział, że runda inwestycyjna serii C przekształci Ledger z firmy zajmującej się bezpieczeństwem zasobów cyfrowych w bezpieczną bramę do całego ekosystemu zasobów cyfrowych. „Ta branża szybko staje się głównym nurtem i przekształca cały sektor finansowy i nie tylko” – dodał.
Ledger przeznaczy 380 milionów dolarów na opracowanie nowych produktów i dodanie rozwiązań opartych o zdecentralizowane finanse do Ledger Live, oprogramowania portfela firmy. Firma chce również wzmocnić pozycję Ledger Enterprise Solutions, opartej na chmurze usługi przechowywania zasobów cyfrowych.
Apetyt na rozwój
W miarę jak aktywa cyfrowe stają się coraz bardziej popularne, Ledger spodziewa się, że liczba zasobów przechowywanych w jego portfelach będzie rosła. Wraz z wejściem na rynek tokenów niewymienialnych (NFT) czy innych form własności na blockchain, firma chce pozycjonować się jako bezpieczna brama do ekosystemu aktywów cyfrowych.
Na fali hossy na początku tego roku, Ledger odnotował 500% wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2021 r. Firma zatrudniła byłych leadów z eToro i Opery i nadal chce zwiększać wymiar zatrudnienia.
W grudniu 2020 r. Ledger doświadczył poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych, które spowodowało wyciek ponad 270 000 danych osobowych klientów. Według raportu, wyciek obejmował również 1 milion e-maili od właścicieli portfeli Ledger i klientów, którzy zapisali się do newslettera firmy.