W Niemczech doszło do przełomowej operacji, w której władze skonfiskowały prawie 50 000 Bitcoin, o wartości około 2,1 miliarda dolarów. Ta akcja stanowi największe przejęcie kryptowaluty w historii kraju. Prokuratura Generalna w Dreźnie, Policja Kryminalna Saksonii oraz departament dochodzeniowy urzędu skarbowego w Lipsku II wspólnie przeprowadziły tę operację, walcząc skutecznie z przestępczością cyfrową.
Niemiecka policja dokonuje historycznego przejęcia Bitcoin
Federalne Biuro Policji Kryminalnej (BKA), Federalne Biuro Śledcze (FBI) oraz firma informatyczna z Monachium wsparły tę akcję. Dzięki ich wysiłkom, 50 000 Bitcoinów trafiło dobrowolnie do portfela kontrolowanego przez rząd. Jest to część większego śledztwa, które skupia się na dwóch osobach: 40-letnim Niemcu i 37-letnim Polaku. Obydwaj są powiązani z dużym niemieckim portalem pirackim, który działał do maja 2013 roku.
Podejrzani są o nielegalne wykorzystanie praw autorskich i pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura Generalna w Dreźnie poinformowała, że przejęte Bitcoiny obecnie są przechowywane tymczasowo, a ostateczna decyzja co do ich losu jest jeszcze niepewna.
Zobacz także: Ukradł kryptowaluty za miliony i ujdzie mu to na sucho? Negocjacje rozpoczęte!
Przyszłość Przejętych Bitcoinów
17 stycznia 2024 roku, społeczność krypto zainteresowała się nagłym przeniesieniem 50 000 Bitcoinów przez tajemniczego „wieloryba”. Początkowo wywołało to obawy o potencjalne wahania rynku. Jednakże szybko wyszło na jaw, że rzekomym „wielorybem” były… władze Saksonii. Bitcoin, pozyskany z zysków nieistniejącej już strony „movie2k.to”, został przekształcony z przychodów reklamowych w kryptowalutę. Wartość BTC znacznie wzrosła przez lata.
Los skonfiskowanych Bitcoinów to teraz przedmiot intensywnej spekulacji i debat prawnych. W niektórych niemieckich krajach związkowych obowiązują przepisy na sprzedaż skonfiskowanych aktywów. Saksonia wciąż analizuje swoje stanowisko w tej kwestii. Prawowici właściciele wartości tych Bitcoinów są teraz w centrum skomplikowanej debaty prawnej.
Rzecznik Prokuratury Generalnej w Dreźnie, Patrick Pintaske, zauważył, że wokół sprawy narosło wiele pytań. Podkreślił, że ostateczne decyzje należą do sądu. Niepewny pozostaje terminarz tych procedur prawnych, podobnie jak w przypadku losu około 2500 BTC przejętych w powiązanej operacji w 2019 roku.
Na koniec, wartość BTC wynosi obecnie 42 900 dolarów, co dodatkowo potęguje zainteresowanie losem przejętych środków.
Może Cię również zainteresować:
Nie ma żadnego info co to za Polak? A czy ten Niemiec nie ma nic wspólnego z Bitcurexem, po przejęciu go po pseudo hacku?
Do sąsiada też przyszli po bitkojn wart sto miliardów trylionów bilionów.Ale nic nie wskorali bo nie istniał wcale
Co za dzbany zatrudniają te artykuły.
Ja to mam a k…a niewiem jak to otpalic.
Ja za kryptowaluty zarbilem 1.mil 800 tys zł i jakoś żyje