Polacy przodują na świecie w… krytykowaniu NFT, jak wskazują najnowsze badania

Jak wynika z badań opublikowanych przez cashnetusa.com, Polska jest krajem o największym sentymencie „anty-nft” na świecie. Podium uzupełniają Nikaragua oraz Belize.

Celem przeprowadzonego przez analityków i ekspertów z CashNetUSA badania było zidentyfikowanie krajów o największym zainteresowaniu światem NFT oraz tych cechujących się największą względem nich niechęcią. Pod uwagę wzięto ilość wyszukiwań odpowiednich fraz w Google oraz sentymenty w publikowanych na Twitterze postach, do czego wykorzystano specjalne narzędzia analizy danych.

Państwem najbardziej zainteresowanym NFT okazał się Singapur. Jak poinformowano w badaniu, Singapur odnotowuje 18 717 wyszukiwań miesięcznie w przeliczeniu na milion mieszkańców, zaś ich popularność jest na tyle duża, że nawet przewodniczący singapurskiego parlamentu, sprzedaje NFT swoich zdjęć krajobrazów, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne.

Największe zainteresowanie NFT. Źródło: CashNetUSA

W badaniu wskazano również państwo nastawione najbardziej entuzjastycznie względem NFT, a jest nim Czarnogóra. Aż 862 na 1000 tweetów na ich temat ma pozytywny wydźwięk. Kolejne w rankingu są Bośnia i Hercegowina (788 tweetów) oraz Luksemburg (781).

Na przeciwległym biegunie umieszczono z kolei Polskę – na każde 1000 tweetów, aż 227 z nich odznacza się negatywnym sentymentem. Jako powód wskazano m.in. różne kontrowersyjne sytuacje związane z NFT w tym kraju, jak historia influencerki Marty Rentel, która sprzedała „cyfrową miłość” swojego internetowego alter ego „Marti Renti” za 250 000 dolarów (1 milion złotych).

Czołówkę uzupełniły natomiast Nikaragua (zaledwie 1 tweet mniej, 226), Belize (193), Trynidad i Tobago (150), Barbados (128), Mauritius (119) i Kirgistan (111).

Kraje najbardziej „pro” i „anty” NFT. Źródło: CashNetUSA
KryptowalutyNFTPolska
Komentarze (0)
Dodaj komentarz