Podatkowa reforma znacznie ułatwi życie firmom posiadającym kryptowaluty

Japonia planuje zrewolucjonizować korporacyjne opodatkowanie wprowadzając w życie reformę, która zwolni ich długoterminowych posiadaczy kryptowaluty z podatków od niezrealizowanych zysków.

Państwo zamierza do 2024 r. uruchomić cyfrową walutę powiązaną z jenem do rozliczeń czystej energii, obejmującej współpracę z głównymi korporacjami.

To może być rewolucja

Znane z innowacyjnego podejścia do technologii i finansów państwo przygotowuje się obecnie do znaczącej zmiany w swojej polityce podatkowej dotyczącej korporacyjnych zasobów kryptowalut. Na daną chwilę firmy w Japonii podlegają obowiązkom podatkowym od swoich aktywów kryptograficznych, obliczanych na podstawie wycen na koniec każdego roku podatkowego. Wiadomo już jednak, że w planach na kolejne miesiące przewidziano wdrożenie reformy podatkowej, która ma na celu złagodzenie obciążeń dla firm zaangażowanych w długoterminowe posiadanie kryptowalut.

Aby zrozumieć nadchodzące zmiany, konieczne jest zapoznanie się z obowiązującymi obecnie w Japonii przepisami dotyczącymi podatku dochodowego od osób prawnych od posiadanych kryptowalut. Firmy są zobowiązane do płacenia podatków w oparciu o wycenę swoich aktywów kryptograficznych na koniec roku podatkowego.

Sedno proponowanej reformy podatkowej polega na zwolnieniu przedsiębiorstw z podatków od niezrealizowanych zysków z posiadanych kryptowalut. Co istotne, zwolnienie to skierowane jest do posiadaczy długoterminowych, odróżniając ich od tych zaangażowanych w krótkoterminowe działania handlowe. Posunięcie to, które ma zostać uwzględnione w planie reformy podatkowej na 2024 r., oznacza proaktywną postawę Japonii w zakresie wspierania bardziej sprzyjającego środowiska dla trwałych inwestycji w kryptowaluty.

Zobacz też: Salwador proponuje ekskluzywny program wizowy dla kryptowalutowych inwestorów

Reforma podatkowa a kryptowaluty

Działania Japonii w kierunku reorganizacji systemu opodatkowania kryptowalut są zakorzenione w chęci tego kraju do zwiększenia płynności rynku. Decydenci polityczni, w szczególności z Partii Liberalno-Demokratycznej i jej partnera koalicyjnego Komeito, dostrzegają ewoluujący krajobraz rynków kryptowalut w innych regionach Azji. Wdrażając reformy Japonia chce pozostać konkurencyjna i pozycjonować się jako znaczący gracz na globalnej arenie kryptowalut.

Proponowane zmiany niosłyby ze sobą znaczące konsekwencje dla firm działających w Japonii. Dla przedsiębiorstw zaangażowanych w długoterminowe holdingi kryptowalutowe nowe przepisy oferują ulgę od znacznych obciążeń podatkowych, sprzyjając korzystniejszemu klimatowi inwestycyjnemu. Z każdą zmianą wiążą się jednak wyzwania. Firmy będą musiały dostosować się do zmienionego krajobrazu podatkowego i zająć się nowymi zagadnieniami, które pojawią się w związku ze zmianami.

Może Cię zainteresować:

JaponiaKryptowalutyreformy
Komentarze (0)
Dodaj komentarz