Oszuści wyłudzili kryptowaluty o wartości prawie 1 mln USD. Wykorzystali do tego Twittera

W sieci obowiązuje pewna sprawiedliwość, która dotyczy każdego. Niezależnie jaką masz pozycję społeczną lub zasobność portfela, jedna zasada dla wszystkich jest taka sama. Musisz dbać o swoje bezpieczeństwo i uważać na wszechobecny scam. Jeśli nie jesteś wystarczająco ostrożny, możesz tego bardzo żałować. Przekonała się o tym ostatnio grupa kilku znanych osób, którym oszuści wykradli konta na Twitterze i wykorzystali je do scamu.

Oszuści korzystali z kont znanych osób na Twitterze, by okradać ludzi

W ciągu ostatnich kilku tygodni grupa oszustów przejęła ponad osiem kont na Twitterze. Wszystkie należały do znanych osobistości z branży kryptograficznej. Konta zostały wykorzystane do promowania oszustw typu phishing. Według detektywa ZachXBT, grupa ukradła do tej pory kryptowaluty o wartości prawie 1 miliona dolarów. W poście na Twitterze z 9 czerwca, ZachXBT wyjaśnił, że odkrył kilka portfeli połączonych łańcuchowo, które są powiązane z oszustwami phishingowymi, promowanymi przez niedawno zhakowane konta. Wśród osób, które padły ofiarą ataku znalazł się m. in. założyciel Pudgy Penguins, Cole Villemain, DJ i kolekcjoner NFT Steve Aoki oraz redaktor Bitcoin Magazine Pete Rizzo. Co ciekawe, w tym gronie znalazł się również zwolennik złota i zagorzały przeciwnik kryptowalut, Peter Schiff. Jego konto zostało zhakowane w celu promowania fałszywego linku dotyczącego tokenizowanego złota w zdecentralizowanych finansach.

Zobacz też: Wielka Brytania wymieniana w niechlubnym gronie. Wyższa inflacja spodziewana jest tylko w Argentynie i Turcji

Podobne ataki na inne konta

ZachXBT opisał jeszcze inne przypadki, które mogą być powiązane z grupą oszustów. Do podobnego ataku doszło w przypadku konta CTO OpenAI, Miry Murati. 2 czerwca członkowie społeczności kryptograficznej wysłali ostrzeżenia o tym, że jej konto udostępnia łącze phishingowe promujące fałszywy zrzut tokena ERC-20 o nazwie OPENAI. Post z fałszywym linkiem był aktywny przez około godzinę i został wyświetlony 79 600 razy i przesłany dalej 83 razy, zanim został usunięty. By możliwie wydłużyć żywotność fałszywego posta, oszuści ograniczyli możliwość odpowiadania na tweeta. To zablokowało użytkownikom możliwość pisania ostrzegawczych komentarzy pod postem. Podobny schemat działania odnotowano w przypadku konta Arthura Madrida, współzałożyciela i dyrektora generalnego platformy metaverse The Sandbox. Pod koniec maja ktoś włamał się na jego konto na Twitterze i promował fałszywy zrzut SAND. Nie jest jednak jasne, czy to ta sama grupa hackerów, którą zidentyfikował ZachXBT.

Może Cię zainteresować:

KryptowalutyoszuściScamTwitter
Komentarze (0)
Dodaj komentarz