Następny halving wyniesie kurs Bitcoina na 160 000 dolarów? Model wskazuje nowe historyczne maksima

Potencjał wzrostowy BTC, najpopularniejszej i najstarszej kryptowaluty na świecie, nadal wzbudza zainteresowanie inwestorów i analityków i to pomimo ogromnego marazmu w maju 2023 r. Poza krótkoterminową analizą techniczną padają też prognozy długoterminowe- jedna z nich sugeruje, że kurs Bitcoina może wzrosnąć aż o 500% w ciągu tego roku, osiągając nowe historyczne maksimum w IV 2024 r.

Nie tylko PlanB analizuje tak kurs Bitcoina

Autorem odważnej prognozy jest analityk i przedsiębiorca znany w serwisie społecznościowym Twitter pod pseudonimem TechDev, który podzielił się swoją hipotezą przedwczoraj (tj. 23 maja 2023 r.) Jego zdaniem kolejny halving, czyli zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie bloku Bitcoina, które nastąpi za mniej niż 12 miesięcy, stanowi kluczowy moment dla całego rynku krypto. Poprzednie cykle halvingowe przyczyniały się konsekwentnie do aprecjacji BTC i zdaniem TechDeva tym razem nie będzie inaczej.

TechDev poruszył tę kwestię już na początku maja na swoim blogu pt. Market Update, a nazywa ją „moją główną koncepcją opartą na czasie”.

Źródło: TechDev (Twitter)

Na wykresie udostępnionym na Twitterze widać ścieżkę, którą BTC/USD musiałoby pokonać, z zaznaczonymi poziomami oporu, zniesieniami Fibonacciego oraz obecnym historycznym maksimum z 2021 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, cena Bitcoina mogłaby osiągnąć około 160 000 dolarów pod koniec kwietnia 2024 r.

Tam, gdzie kończy się analiza a zaczyna rzut monetą

Co ciekawe, TechDev podzielił się jeszcze jedną prognozą, którą nazywa jednak „obserwacją na próbce złożonej z dwóch elementów”. Jest to prognoza jeszcze ze spadków w 2022 r. (dokładnie z 5 sierpnia), gdzie wyznaczono kolejne maksima gdzieś pod koniec 2023 r. Czy to możliwe? Raczej nie. Autor podał ją bardziej jako ciekawostkę i eksperyment z wykorzystaniem logarytmicznej skali cenowej.

Zobacz też: Cena Bitcoina spada, alty kurczowo trzymają się krawędzi. „Sell in May and go away”?

Opinie na temat krótkoterminowego zachowania Bitcoina w 2023 roku są natomiast podzielone. Niektórzy uczestnicy rynku oczekują dalszej korekty cenowej, przy czym doświadczony analityk Philip Swift nie wyklucza powrotu ceny Bitcoina nawet do 20 000 dolarów w najbliższych miesiącach.

Popularny trader i analityk Rekt Capital również uważa, że Bitcoin nie jest w stanie utrzymać poziomów wsparcia niezbędnych do kontynuacji wzrostów. W swoim tweecie z 24 maja napisał:

„BTC nadal odbija się od poziomu ok. 27 600 dolarów. Kilka tygodni temu ten poziom został jednoznacznie utracony jako wsparcie, a przez ostatnie dwa tygodnie jest silnym oporem”.

To sugeruje, że jeśli Bitcoin nie będzie w stanie ponownie przekroczyć poziomu 27 600 dolarów, możemy się spodziewać dalszych spadków.

Czy kurs Bitcoina faktycznie osiągnie nowe maksima w kwietniu 2024 roku? Nie mielibyśmy nic przeciwko.

Może Cię zainteresować:

BitcoinBTCHalvingKryptowalutymodel
Komentarze (0)
Dodaj komentarz