MetaMask otwiera drzwi dla kryptogamingu. Nadchodzi nowa era?

Kilka godzin wcześniej najbardziej rozpoznawalny portfel kryptowalutowy, MetaMask (MM), opublikował w serwisie społecznościowym Twitter tajemniczy tweet, w którym zaprezentowano fragment gry zbudowanej na silniku graficznym Unity z krótkim komentarzem „Coś nadciąga…”.

https://twitter.com/MetaMask/status/1630584114419040260?s=20

Tweet wywołał wśród społeczności Twittera ogromną konsternację i spekulacje na temat zarówno nawiązań do branży kryptogier, jak i potencjalnego zrzutu darmowych tokenów ze strony portfela MetaMask. Portfel nie ma bowiem jeszcze własnej kryptowaluty, przy czym wielokrotnie pojawiały się spekulacje że niedługo może się on pojawić.

Na wyjaśnienia nie trzeba było jednak długo czekać.

MetaMask ułatwi branży gier komputerowych integrację z krypto

Okazało się wkrótce, że zwiastun dotyczył integracji portfela MetaMask ze sklepem Unity Asset Store, miejscem gdzie deweloperzy gier komputerowych mogą zaopatrzyć się w potrzebne im, gotowe narzędzia pracy. MM opublikował w nim swoją bibliotekę SDK (ang. Software Developer Kit – przyp. red.), zestaw narzędzi deweloperskich które mają umożliwić i ułatwić projektantom z branży gier wideo integrację ze światem kryptowalut / Web 3.0.

https://twitter.com/MetaMask/status/1630617494770663432?s=20

MetaMask poinformował ponadto, że uruchamiany jest we współpracy z firmami ConsenSys, Infurą i Truffle quest poboczny” w postaci programu grantów, warsztatów i innych inicjatyw mających przyspieszyć powstawanie ambitnych projektów ze skrzyżowania gamingu i NFT/Web 3.0.

https://twitter.com/MetaMask/status/1630618131914801174?s=20

Zobacz też: Spotify testuje playlisty dla hodlerów NFT. Przełom w branży muzycznej?

Platforma Unity startuje z nową kategorią

Firma Unity ogłosiła otwarcie w swoim sklepie internetowym kategorii pt. „decentralizacja”, gdzie zapewni ona narzędzia niezbędne dla każdego, kto zechce budować gry zintegrowane z Web 3.0. W magazynie projektu znajduje się aktualnie trzynaście różnych bibliotek opartych na łańcuchu bloków, pochodzących z blockchainowych projektów wśród których można wymienić nazwy takie jak Algorand, Aptos, Dapper Labs’ Flow, Immutable X, MetaMask, Solana czy Tezos.

Firma MetaMask w odpowiedzi na otwarość platformy Unity na technologię blockchain stwierdziła ustami swoich przedstawicieli, że branża gier błyskawicznie się rozwija, a sektor gier Web 3.0 przyciąga obecnie poważnych inwestorów. „Nasza obecność w Unity wprowadzi wartości Web 3.0 do branży gier wideo. To zupełnie nowa era dla twórców gier”, przekazano w tweecie.

Ukłon Unity w stronę sektora kryptowalut może przyciągnąć do świata krypto znaczącą liczbę nowych użytkowników. Sklep z bibliotekami jest bardzo rozpoznawalny i szeroko wykorzystywany w branży gier komputerowych, a gry zbudowane na silniku Unity mają obecnie około 2,9 miliarda użytkowników miesięcznie i ponad 5 miliardów pobrań gier miesięcznie (dane pochodzą z badania Forbesa z 2022 roku). Sklep pomaga w tworzeniu gier i czyni Unity atrakcyjną infrastrukturą dla twórców, którzy niekoniecznie muszą znać kod, ale mogą wykorzystać istniejącą infrastrukturę firmy do swoich potrzeb deweloperskich.

Zobacz też: Włoski kryminał: jak ukradziono bezcenne kryptowaluty w hotelu w Rzymie

MetaMask i Unity to dwaj giganci w swoich kategoriach

Silnik Unity to narzędzie które służy do tworzenia gier wideo, aplikacji wirtualnej rzeczywistości (ang. Virtual Reality (VR) – przyp. red.), rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality (AR) – przyp. red.) oraz symulacji. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu na rynku, używane przez wielu twórców gier i aplikacji na całym świecie.

Unity oferuje narzędzia do tworzenia grafiki, dźwięku, animacji, fizyki, sztucznej inteligencji, zarządzania zasobami i wiele innych. Umożliwia twórcom gier wideo tworzenie gier w 2D i 3D oraz ich oferowanie na różnych platformach, takich jak PC, konsole do gier, urządzenia mobilne oraz w chmurze.

Silnik Unity posiada wiele zalet, takich jak łatwość nauki, wsparcie dla wielu języków programowania, możliwość tworzenia gier i aplikacji w wielu językach, a także rozbudowaną społeczność, która dzieli się z innymi wiedzą i doświadczeniem. Dzięki tym i pozostałym cechom silnik ten jest popularnym wyborem dla wielu początkujących i doświadczonych twórców gier wideo i aplikacji.

Z kolei MetaMask to rozszerzenie przeglądarki internetowej i portfel kryptowalutowy, który umożliwia użytkownikom łatwe przechowywanie, wysyłanie i odbieranie kryptowalut na platformach Ethereum.

MM działa jako pomost pomiędzy przeglądarką internetową a blockchainem Ethereum, umożliwiając użytkownikom interakcję ze zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps) i umożliwiając im przeprowadzenie transakcji na blockchainie.

Może Cię zainteresować:

BlockchaingamingKryptowalutymetamaskPortfel kryptowalutowy
Komentarze (0)
Dodaj komentarz