Masz te kryptowaluty? Uważaj. Setki milionów dolarów w tokenach zaleje rynek w czerwcu

Witajcie w comiesięcznej edycji serii poświęconej świadomemu inwestowaniu. Jak zwykle przedstawiamy projekty kryptowalutowe, które planują w najbliższym czasie uwolnić duże ilości tokenów do obiegu, rozwadniając tym samym automatycznie ich wartość. Jako iż odmrażane kryptowaluty to co do zasady niedźwiedzi scenariusz (nie zawsze!), należy zastanowić się jak odpowiednio podejść do swojej dotychczasowej strategii inwestycyjnej.

Uwaga hodlerzy: te kryptowaluty zaleją rynek w czerwcu

Bardzo wiele projektów planuje w tym miesiącu na uwolnienie swoich tokenów, zazwyczaj wynagradzając kierownictwo i deweloperów oraz inwestorów którzy wierzyli w start-up w najwcześniejszych rundach finansowania. Dla porządku przedstawiamy grafiki pobrane z portalu poświęconego tej tematyce, tokenunlocks.app, a opiszemy tylko te najważniejsze. Zapraszamy do lektury!

6 czerwca

dydX, zdecentralizowana platforma (DEX) do handlu derywatami kryptowalutowymi uwolni aktywa cyfrowe o wartości ok. 13,6 milionów dolarów. Zrzut stanowić będzie jednak zaledwie 0,7% całkowitej podaży kryptowaluty.

12 czerwca

Aptos, blockchain nazwany przez niektórych „następcą / zabójcą Solany”, zrzuci tego dnia na rynek monety warte ok. 41 milionów dolarów. Co prawda stanowić one będą zaledwie 0,5% podaży, jednak należy mieć na uwadze że całkowita, hipotetyczna rozwodniona kapitalizacja $APT nadal jest dużo większa niż podaż w obrocie.

14 czerwca

Blur, idący na noże z OpenSea pośrednik w handlu tokenami NFT odmrozi w czerwcu aż 6,5% podaży kryptowaluty o wartości blisko 100 milionów dolarów. Uczestnicy rynku spodziewają się stopniowej dewaluacji wartości tokenów jeżeli sytuacja na dogorywającym sektorze NFT prędko się nie zmieni.

15 czerwca

BitDAO, zdecentralizowana organizacja automatyczna ekosystemu $BIT po raz kolejny z rzędu odmrozi tokeny w tym miesiącu, zrzucając blisko 94 miliony dolarów na rynek. Stanowić one będą 2,0% całkowitej podaży.

Pełne zestawienie pierwszej połowy czerwca znajduje się tutaj:

Źródło: tokenunlocks.app

Zobacz też: Uśpiony portfel z czasów ICO Ethereum przebudził się i przenosi ogromne ilości eterów. Co knuje?

Natomiast najważniejsze projekty przewidujące unlocki w drugiej połowie czerwca to:

17 czerwca

ApeCoin

ImmutableX

Obydwa projekty są stałymi bywalcami na naszej comiesięcznej liście. ApeCoin, metaversowa kryptowaluta najpopularniejszej kolekcji NFT, BoredApeYachtClub, rozwodni swoją wartość o blisko 50 milionów USD lub 1,8% podaży.

IMX, token warstwy 2 Ethereum o nazwie Immutable X, dokona kolejnego już z rzędu odmrożenia w wysokości 14 milionów zielonych, lub 0,9% podaży.

22 czerwca

SPACE ID, usługa tworzenia spersonalizowanych nazw z adresów kryptowalutowych na blockchainach, zrzuci na rynek ok. 0,8% podaży o wartości 7 milionów dolarów.

27 czerwca

Ronin, blockchain zbudowany na Ethereum dedykowany graczom i deweloperom projektów P2E rozwodni wartość swojej waluty o 16,5 mln USD, lub 1,5% calkowitej podaży.

30 czerwca

Optimism, jeden z najbardziej obiecujących ekosystemów drugiej warstwy Ethereum dokona kolejnego zrzutu tokenów $OP o wartości blisko 36 milionów dolarów, lub 0,6% podaży.

Pełne zestawienie drugiej części miesiąca czerwca znajdziecie poniżej:

Źródło: tamże

To wszystko. Do zobaczenia już za miesiąc w kolejnym zestawieniu!

Może Cię zainteresować:

AltcoinanalizyKryptowalutyTokeny
Komentarze (0)
Dodaj komentarz