Uśpiony portfel z czasów ICO Ethereum przebudził się i przenosi ogromne ilości eterów. Co knuje?

W zaskakującym zwrocie akcji który nie zdarza się zbyt często, uśpiony portfel który nabył aż 8000 sztuk Ethereum w czasie oferty publicznej (ang. ICO – Initial Coin Offering – przyp. red.) nagle ożył. W tej chwili przenosi on swoje środki na inne adresy w bliżej nieokreślonym celu. Najpierw wysłano 1 ETH w formie „testu”, a w kolejnej transzy poszło aż 7999 eterów. Transakcja przyciągnęła uwagę analityków on-chain z firmy Lookonchain, którzy natychmiast poinformowali o tym wydarzeniu na Twitterze.

Starożytny hodler Ethereum zbudził się z zimowego snu

Podczas oferty publicznej Ethereum pozyskano nową (wtedy) kryptowalutę w cenie zaledwie po 0,31 USD za token. 8000 sztuk ETH oznacza więc, że całkowita zainwestowana wtedy suma wyniosła naszego bohatera blisko 2500 dolarów amerykańskich. Biorąc pod uwagę aktualne (dalekie jednak od maksimów) wyceny Ethereum właściciel portfela zanotowała spektakularną stopę zwrotu z inwestycji w wysokości 600 000%. Nic więc dziwnego, że oszałamiający sukces inwestora przyciągnął uwagę innych uczestników rynku.

Zgodnie z opisem przedstawionym przez analityków firmy Lookonchain, przeniesione środki zostały błyskawicznie skonsolidowane w innym portfelu, który także „zanotował” w historii bardzo ograniczoną liczbę transakcji.

W zasadzie jedynym innym znakiem życia na tym konkretnym portfelu była transakcja przychodząca w wysokości 207 eterów (ok. 380 000 USD), pochodząca z jeszcze innego portfela, który pozostawał nieaktywny od 2017 roku.

Dla ilustracji zaprezentujemy też wspomniany portfel:

Zobacz też: W 2014 r. 17 osób kupiło Ethereum po 1,25 PLN za sztukę. Sprawdzamy co z nimi zrobili do teraz

Motywy tej nagłej konsolidacji środków ze strony „grubego” pozostają niejasne. Żadne dowody on-chain nie sugerują, że środki zostały wysłane na giełdę lub sprzedane u zdecentralizowanego pośrednika. Niektórzy spekulują, że doszło do transakcji „OTC”, czyli „Over The Counter” (poza regularnymi kanałami). Ciekawskim których taka odpowiedź nie satysfakcjonuje pozostaje więc jedynie domyślać się „co poeta miał na myśli” i poczekać na jego kolejne ruchy.

https://twitter.com/Blockchainsanta/status/1662751938851770368?s=20

Chociaż wydarzenie jest dla społeczności Ethereum niezwykle interesujące, to nie jest to bynajmniej pierwszy raz kiedy taka sytuacja ma miejsce. Podobne przypadki miały miejsce w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Na przykład w grudniu dwa adresy wykonały przelewy ETH o wartości 27 milionów dolarów, z których część pochodziła z ICO.

Inny uczestnik oferty publicznej przeniósł z kolei środki w wysokości 4,4 milionów dolarów w kwietniu tego roku.

Może Cię zainteresować:

BlockchainETHEthereumKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz