Jak kupować tokeny NFT nie posiadając kryptowalut? Poradnik

Kupowanie NFT nie posiadając kryptowalut może być trudne. Niezamienne tokeny stały się popularnym sposobem sprzedaży dzieł sztuki cyfrowej i innych unikalnych przedmiotów przez twórców. Jednak nie posiadając kryptowalut, wiele osób boi się inwestować w ten segment rynku.

Dobrą wiadomością jest to, że można kupować tokeny NFT bez posiadania jakiejkolwiek kryptowaluty. Na przykład użytkownicy mogą kupować je za dolary, karty kredytowe lub przez znajomego.

Kupowanie za pomocą karty kredytowej na specjalnych platformach

Jedną z najprostszych metod zdobycia unikalnych zasobów cyfrowych bez posiadania kryptowalut jest zakup za pomocą karty kredytowej. Niektóre platformy, takie jak OpenSea i Nifty Gateway, pozwalają klientom używać kart kredytowych do kupowania niezamiennych tokenów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rynki akceptują karty kredytowe jako formę płatności.

Użytkownicy muszą zarejestrować konto na rynku, którego chcą używać do zakupu NFT za pomocą karty kredytowej. Zanim klienci będą mogli użyć karty kredytowej do zakupu niezamiennych tokenów na niektórych rynkach, wymagana jest najpierw weryfikacja tożsamości. Użytkownicy mogą przeglądać różne kolekcje i wybierać te, które chcą kupić po utworzeniu i zweryfikowaniu swoich kont.

Następnie mogą przejść do strony kasy, gdzie będą mieli możliwość wyboru metody płatności. Jeśli dostępna jest płatność kartą kredytową, użytkownicy mogą wybrać tę opcję i wprowadzić dane karty kredytowej, aby sfinalizować zakup.

Należy pamiętać, że używanie karty kredytowej do zakupu NFT może wiązać się z dodatkowymi kosztami, takimi jak opłaty manipulacyjne lub transakcyjne. Jeśli użytkownicy kupują tokeny na stronie internetowej, muszą być również poinformowani o kursie wymiany. Zakupy NFT mogą być również klasyfikowane jako zaliczki gotówkowe przez niektórych dostawców kart kredytowych, co może skutkować wyższymi stopami procentowymi i opłatami.

Źródło: Bing Generative Art

Pomimo tych możliwych wad kupowanie NFT za pomocą karty kredytowej jest wygodnym sposobem na zdobycie tych charakterystycznych zasobów cyfrowych bez posiadania jakichkolwiek kryptowalut. Umożliwia ona inwestowanie w NFT osobom niezaznajomionym lub początkującym w świecie kryptowalut.

Korzystanie z usług stron trzecich w celu zakupu NFT

Inną opcją zakupu NFT bez posiadania kryptowalut jest korzystanie z usług stron trzecich. Użytkownicy tych usług mogą kupować tokeny niezamienne za pieniądze fiducjarne lub inne metody płatności, które mogą być niedozwolone na rynkach NFT. Jak więc korzystać z usług stron trzecich?

Użytkownicy muszą znaleźć dostawcę, który umożliwia im zakup NFT za pośrednictwem stron trzecich. Na przykład są to: Niftex.io, Shopify i NiftyKit.

Shopify umożliwia sprzedawcom przyjmowanie płatności kartą kredytową. Aby jednak umożliwić płatności w kryptowalutach, artyści muszą włączyć jeden lub więcej dodatkowych procesorów płatności w kryptowalutach na stronie „Płatności” znajdującej się w sekcji „Ustawienia” na swoim koncie administratora Shopify.

Przeczytaj także : Fujitsu zaskakuje rynek – globalne podmioty zainteresowane oferowaniem usług kryptowalutowych

Zasadniczo użytkownicy muszą zarejestrować konto i postępować zgodnie z procedurami płatności po wybraniu usługi, z której chcą skorzystać. W zależności od usługi mogą być dostępne różne metody płatności, takie jak karty kredytowe, przelewy bankowe i inne.

Jednak korzystanie z usług stron trzecich w celu zakupu NFT ma swoje zalety i wady. Z jednej strony ta metoda jest korzystna dla osób, które są nowe w świecie kryptowalut, ponieważ umożliwia konsumentom kupowanie niezamiennych tokenów bez konieczności posiadania kryptowalut. Ponadto platformy te zapewniają szerszy zakres opcji płatności, w tym przelewy bankowe i karty kredytowe. Niektóre usługi posuwają się tak daleko, że obejmują dodatkowe funkcje, takie jak ułamkowa własność NFT, co może dać inwestorom więcej opcji inwestycyjnych.

Korzystanie z usług stron trzecich może jednak mieć również pewne wady. Mogą obowiązywać wyższe opłaty niż na giełdach NFT, które z czasem mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. Bezpieczeństwo usług stron trzecich może być również gorsze niż w przypadku platform specjalistycznych, co stwarza możliwość oszustwa i nadużyć. Wreszcie, użytkownicy mogą zostać poproszeni o założenie konta i przejście przez dalsze procesy weryfikacji, co może zająć trochę czasu i prawdopodobnie obejmować ujawnienie danych osobowych.

Korzystanie z wymiany peer-to-peer

Korzystanie z giełdy peer-to-peer (P2P) umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie NFT bezpośrednio między sobą, bez potrzeby pośredników, takich jak banki lub podmioty przetwarzające płatności. Użytkownicy muszą zlokalizować platformę, która zapewnia opcję wymiany P2P, aby kupić NFT.

Ze względu na brak pośredników w transakcjach giełdy peer-to-peer mogą również oferować niższe opłaty niż inne rozwiązania. Ponadto niektóre platformy mogą zawierać ekskluzywne kolekcje NFT lub usługi, które nie są oferowane przez inne giełdy.

Źródło: Bing Generative Art

Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę wady. Giełdy P2P mogą wiązać się z większym ryzykiem oszustwa lub oszustwa niż inne metody, ponieważ obejmują bezpośrednie transakcje między kupującymi a sprzedającymi.

W rezultacie użytkownicy mogą być zmuszeni do przeprowadzenia analizy due diligence w celu potwierdzenia legalności sprzedawcy i autentyczności NFT. Ponadto kupowanie i sprzedawanie NFT na giełdzie P2P może być trudniejsze niż w przypadku innych opcji.

Kupowanie NFT przez znajomego

Kupowanie NFT przez znajomego to kolejna opcja dla tych, którzy nie posiadają kryptowalut. Weźmy przykład scenariusza, w którym Adam chce kupić niezamienny token, ale nie ma żadnych kryptowalut. Przyjaciółka Adama, Alicja, jest skłonna kupić NFT w imieniu Adama w zamian za pieniądze fiducjarne lub inną wcześniej ustaloną metodę płatności. Alicja jest właścicielką krypto.

Szczegóły sprzedaży, takie jak cena zakupu, sposób płatności i dostawa NFT, muszą zostać uzgodnione przez Adama i Alicję w celu przeprowadzenia tej transakcji.

Następnie Alicja wykorzystuje swoją kryptowalutę do zakupu NFT w imieniu Adama po osiągnięciu porozumienia w sprawie warunków. Następnie Adam przekazuje Alicji uzgodnioną sumę pieniędzy. Alicja po dokonaniu zakupu przenosi NFT do cyfrowego portfela Adama.

Chociaż kupowanie tokenów przez znajomego może być wygodną opcją, należy wziąć pod uwagę również potencjalne ryzyko. Przed przeprowadzeniem transakcji wszystkie strony powinny upewnić się, że mają do siebie pełne zaufanie i mają podpisaną pisemną umowę.

Istnieje również ryzyko utraty lub kradzieży naszej własności. Znajomy, który kupuje je w imieniu drugiej osoby, musi zabezpieczyć odpowiednio swój portfel cyfrowy lub nie zastosować się do standardowych procedur zakupu i przechowywania NFT. Dlatego przed wybraniem tego sposobu działania konieczne jest dokładne rozważenie ryzyka i korzyści.

Jakie są bariery zakupowe jeżeli nie posiadamy krypto?

Użytkownicy mogą mieć trudności z określeniem dokładnego kosztu niezamiennych tokenów ze względu na wahania cen kryptowalut. Brak możliwości zakupu NFT bez krypto może być również utrudniony przez wysokie koszty transakcji i kwestie bezpieczeństwa.

Ponadto niektórzy kupujący mogą być zaniepokojeni niepewnością regulacyjną związaną z prawnymi i podatkowymi konsekwencjami zakupu niezamiennych tokenów.

Wreszcie, ponieważ wiele rynków i platform NFT akceptuje tylko kryptowaluty jako płatność, kupowanie tokenów bez nich jest trudne.

Chociaż kilka platform zaczyna udostępniać metody płatności inne niż kryptowaluty, takie jak płatności kartą kredytową, obecnie jest ich niewiele. Inne opcje płatności prawdopodobnie staną się dostępne wraz z rozwojem rynku NFT, co ułatwi ludziom zakup niezamiennych tokenów bez konieczności posiadania wcześniej kryptowalut.

Może Cię zainteresuje:

KryptowalutyNFTPoradnik
Komentarze (0)
Dodaj komentarz