Fujitsu zaskakuje rynek – globalne podmioty zainteresowane oferowaniem usług kryptowalutowych

Fujitsu zaskakuje rynek – globalne podmioty zainteresowane oferowaniem usług kryptowalutowych

Znana na świecie japońska firma Fujitsu chce oferować usługi finansowe. Planuje świadczyć usługi na rynku kryptowalutowym w tym :

  • przyjmowanie depozytów,
  • finansowanie pożyczek,
  • zarządzanie finansami,
  • wymianę aktywów kryptograficznych.

Japoński gigant technologiczny Fujitsu złożył wniosek o znak towarowy w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO), ujawniając zamiar oferowania usług brokerskich w zakresie handlu kryptowalutami, między innymi kryptograficznymi i niekryptograficznymi instrumentami finansowymi.

Zgodnie z oficjalnym dokumentem złożonym 16 marca, zgłoszenie rejestracji znaku towarowego firmy Fujitsu ma na celu zarejestrowanie nowego znaku, który „składa się ze stylizowanego słowa FUJITSU z ukośnym zawijasem w kształcie litery S nad literami J i I”.

Pod nowym znakiem towarowym firma będzie oferowała usługi finansowe, w tym przyjmowanie depozytów, finansowanie pożyczek, zarządzanie finansami i wymiana aktywów kryptograficznych.

Powyższy obraz przedstawia zaktualizowane logo, które Fujitsu zamierza zastrzec dla nowych usług.

Ponadto poniższy fragment zawiera przegląd usług ujawnionych przez Fujitsu USPTO wraz z wnioskiem o znak towarowy.

Przeczytaj także : Inwestor NFT przypadkowo spala CryptoPunka o wartości 135 000 $, próbując pożyczyć pieniądze

Rosnące zainteresowanie Fujitsu projektami Web3 stało się oczywiste, gdy w lutym uruchomiono platformę akceleracji Web3 dla startupów i firm partnerskich. Platforma ma na celu wspieranie tworzenia zróżnicowanego ekosystemu aplikacji Web3 w różnych przypadkach użycia, takich jak zarządzanie prawami do treści cyfrowych, transakcje biznesowe, umowy i procesy.

Na początku 2023 roku organy nadzoru finansowego w Japonii wezwały globalne organy regulacyjne do wprowadzenia surowszych zasad bankowych dla sektora kryptograficznego.

Zastępca dyrektora generalnego Biura Rozwoju Strategii i Zarządzania Agencji Usług Finansowych, Mamoru Yanase, przyznał, że problem nie dotyczy kryptowalut.

„To, co doprowadziło do ostatniego skandalu, nie jest samą technologią kryptograficzną” – powiedział, dodając, że winę ponosi „luźne zarządzanie, luźna kontrola wewnętrzna oraz brak regulacji i nadzoru”.

Może Cię zainteresuje :

fujitsuKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz