Indie pięć razy prześcigają USA. Kryptowaluty podbijają subkontynent!

Indie doświadczają gwałtownego wzrostu liczby użytkowników kryptowalut, osiągając rekordowe 156 milionów użytkowników w 2023 roku. Dla porównania, Stany Zjednoczone, biorąc pod uwagę cały świat, mają zaledwie 10% udziału. Rozwój fintech, przyjęcie technologii mobilnej i rosnąca popularność płatności cyfrowych napędzają ten wzrost. Chociaż pierwotnie kryptowaluty nie miały po drodze z indyjskim rządem, dziś istnieją oznaki, że i on staje się on coraz bardziej otwarty.

Rynek kryptowalut w Indiach znacząco wzrósł w ciągu ostatnich sześciu lat. W 2023 roku Indie będą miały pięć razy więcej użytkowników kryptowalut niż Stany Zjednoczone, co stanowi ponad 53% udziału w rynku globalnym. Według raportu udostępnionego BeInCrypto użytkownicy tego typu rozwiązań w Indiach mogą potencjalnie przekroczyć w tym roku 150 milionów.

Indie są drugim co do wielkości rynkiem smartfonów na świecie, z ponad miliardem aktywnych użytkowników. To z kolei stworzyło ogromną bazę klientów, którzy czują się komfortowo z płatnościami cyfrowymi i poniekąd przez to inwestują w kryptowaluty. Ponadto rozwój portfeli mobilnych w Indiach ułatwia ludziom dokonywanie tego typu transakcji. Ponad połowa wszystkich użytkowników kryptowalut w 2023 roku pochodzi z Indii.

Może Cię zainteresować: Elon Musk kpi z eksperta, który namawiał do sprzedaży bitcoina

Rząd powoli otwiera się na kryptowaluty

Pomimo dynamicznego wzrostu użytkowników tej technologii rząd w Indiach był sceptyczny wobec tego sektora. W 2018 roku Reserve Bank of India (RBI) wydał nawet dokument zakazujący bankom zajmowania się kryptowalutami. Sąd Najwyższy Indii uchylił jednak zakaz w marcu 2020 r., co doprowadziło do ponownego wzrostu zainteresowania sektorem. Niemniej jednak przepychanki trwają do dziś.

Ostatnio władze zakazały na przykład reklamy kryptowalut i sponsorowania przez nich lokalnej ligi kobiet w krykieta. Chociaż rząd nie zaadaptował jeszcze w pełni kryptowalut, istnieją oznaki, że staje się on coraz bardziej otwarty na ten sektor.

W 2021 r. Ministerstwo Spraw Korporacyjnych zaproponowało zmiany w ustawie o spółkach, nakładając na firmy obowiązek ujawniania wszelkich inwestycji w kryptowaluty. Sugeruje to, że rząd bardziej proaktywnie reguluje rynek i rozpoznaje jego potencjalną wartość.

Wraz z rozwojem indyjskiej gospodarki kryptowaluty prawdopodobnie będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w tamtejszym ekosystemie finansowym.

Zobacz również:

FintechIndieKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz