Elon Musk kpi z eksperta, który namawiał do sprzedaży bitcoina

Właściciel Twittera i jeden z najbogatszych ludzi na świecie – Elon Musk – zamieścił sarkastyczny tweet dotyczący ostatnich prognoz rynkowych znanego telewizyjnego eksperta, Jima Cramera.

Gospodarz finansowego programu w telewizji CNBC – „Mad Money” – wielokrotnie udzielał wskazówek inwestorom, ale często te porady były błędne. Kilka dni temu żarliwie przekonywał, że ludzie powinni wykorzystać niedawny wzrost cen kryptowalut jako okazję do ich sprzedaży. Rynek utrzymał jednak trend wzrostowy, a bitcoin osiągnął nowy, 9-miesięczny szczyt na poziomie 27 000 USD.

Elon Musk wybiera prognozę „na odwrót”

W niedawnym poście na Twitterze współtwórca memecoin Dogecoin – Billy Markus (lepiej znany jako Shibetoshi Nakamoto) – powiedział, że Cramer jest „dobry w swojej pracy”. Jego komentarz wywołał debatę, do której dołączył Elon Musk. Pochodzący z RPA przedsiębiorca w ironiczny sposób wsparł strategię „inverse Cramer” – plan zakładający inwestowanie zupełnie odwrotnie do przewidywań eksperta w programie „Mad Money”.

Niektórzy inwestorzy i eksperci rynku twierdzili ostatnio, że obstawianie przeciwko Cramerowi może być odpowiednią strategią inwestycyjną, ponieważ jego przewidywania dotyczące przyszłych wyników kryptowalut, takich jak bitcoin – delikatnie mówiąc – nie były wyjątkowo precyzyjne.

Może Cię zainteresować: Kiyosaki staje po stronie bitcoina. „Kupować jak najwięcej”

Radził, żeby sprzedawać

Na początku 2022 roku Cramer mocno sugerował na przykład, że korekta bitcoina i etheru może się skończyć, sugerując początek wielkiej hossy na rynku kryptowalut. Ostatni rok był druzgocący dla branży. Przyniósł upadek gigantów, w tym FTX , Celsius Network, Three Arrows Capital (3AC) i jeszcze kilku innych firm związanych z rynkiem. Negatywne wydarzenia, wojna, inflacja, szeroki kryzys makroekonomiczny i inne czynniki miały negatywny wpływ na większość cyfrowych aktywów. Akcje BTC w tym czasie spadły o około 65%.

W grudniu 2022 roku Amerykanin z kolei namawiał do sprzedaży swoich „okropnych” pozycji zajętych na kryptowalutach.

– Nie możesz po prostu się poddać i powiedzieć: „Hej, już za późno”. Prawda jest taka, że ​​nigdy nie jest za późno, aby sprzedać okropną pozycję, a to właśnie masz, jeśli posiadasz tak zwane aktywa cyfrowe – mówił.

W tamtym czasie BTC oscylował wokół 17 000 USD, podczas gdy obecnie znajduje się powyżej 26 000 USD (wzrost o ponad 50%). Warto zaznaczyć, że Cramer, jeszcze kilka tygodni temu, na początku lutego namawiał też inwestorów do kupowania… akcji Silicon Valley Bank. Miesiąc później instytucja ogłosiła upadłość.

Zobacz również:

BitcoinElon MuskJim CramerKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz