Coinbase wprowadza kalkulator podatkowy

Coinbase wyciąga rękę do inwestorów

Kwestie podatkowe są szczególnie wrażliwe dla inwestorów i dlatego jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych Coinbase wprowadziło cenne narzędzie jakim jest kalkulator podatkowy. Po wprowadzeniu od nowego roku podatku kryptowalutowego, inwestorzy amerykańscy powinni rozliczać się z tej daniny na rzecz Państwa. Jak widzimy kalkulator jest dostępny w serwisie giełdy.

Źródło: https://blog.coinbase.com/new-tax-tools-on-coinbase-4d2598544d9e

Narzędzie ma jednak kilka zastrzeżeń, a mianowicie, że jest skierowane przede wszystkim do użytkowników, którzy kupili i sprzedawali wyłącznie na Coinbase – i nie jest zalecane dla tych, którzy kupili zasoby cyfrowe w innym miejscu lub uczestniczyli w ICO, przechowywali swoje środki na tzw. hardware wallet (np. Trezor) czy. Dlatego jest to mniej użyteczne dla multigiełdowych graczy. Jednak Coinbase zastrzega, że nie jest to oficjalna informacja podatkowa i dlatego należy konsultować się z doradcami podatkowymi, wyłączając odpowiedzialność podmiotu za złożone zeznania podatkowe płatnika. Kalkulator korzysta ze znanej w rachunkowości metody FIFO czyli „Pierwsze Przyszło, Pierwsze Wyszło”. Algorytm automatycznie przelicza zakupione jak i sprzedane kryptowaluty na giełdzie a następnie określa zysk związany z tymi transakcjami. Coinbase stał się pierwszą giełdą, która wprowadziła takie rozwiązanie.

Przypomnijmy, że senat USA dokonał uchwalenia podatku od zysków od wymiany kryptowalut, który obowiązuje od stycznia 2018. Jednak okazuje się, że nie są one płacone przez wielu użytkowników giełd. Ich wielkość w lutym stanowiła zaledwie 0,04 %. Jak widać pojawianie się podatków na rynku kryptowalut stanowi nie lada problem nie tylko dla inwestorów ale również dla Państw. Trudy wyliczenia zysków z handlu walutami wirtualnymi powodują, że takie narzędzia są pozytywnie postrzegane. Jeśli jednak kolejne kraje będą opodatkowywać kryptowaluty to możemy przewidywać powstanie takich samych narzędzi. BitBay jako jedyna giełda z polski działa nad takim rozwiązaniem o czym informowała 2 miesiące temu. Taki program byłby dostępny dla użytkowników tej giełdy ale do tej pory nic nowego nie pojawiło się ze strony autorów.

My zapraszamy do naszych inny materiałów dotyczących kwestii podatkowych również w naszym kraju: LINK

CoinbaseKryptowalutyPodatki
Komentarze (0)
Dodaj komentarz