FTX Japan ponownie uruchomi wypłaty

FTX Japan, japońska spółka zależna zbankrutowanej giełdy kryptowalut FTX, ma wznowić wypłaty fiat i kryptowalut. Firma ogłosiła w poniedziałek w oświadczeniu, że klienci platformy będą mogli zacząć wypłacać swoje środki. Będzie to możliwe zarówno w walutach fiducjarnych, jak i kryptowalutach, począwszy od wtorku, 21 lutego o godzinie 12:00 (czasu japońskiego).

FTX Japan zaczyna wpłacać środki klientów

Operacje będą realizowane za pośrednictwem giełdy Liquid Japan, która przejęła upadłą giełdę na początku 2022 roku. Aby dokonywać wypłat, klienci muszą posiadać konto Liquid.

„Klienci, którzy mają aktywa na swoim koncie FTX Japan, muszą potwierdzić saldo przed skorzystaniem z tej usługi. Następnie otworzyć konto Liquid Japan (klienci, którzy nie mają konta Liquid Japan, muszą je otworzyć)” – ogłasza Liquid Japan w oficjalnym zawiadomieniu.

Mogą być opóźnienia

Oświadczenie ostrzega ponadto, że ​​proces wypłat może zostać opóźniony, biorąc pod uwagę dużą liczbę oczekujących wniosków.

Należy pamiętać, że w przypadku wznowienia usługi wypłaty i odzyskania środków proces ten może zająć trochę czasu. Jest to związane z dużą ilością wniosków od klientów. Firma prosi o zrozumienie, zapewniając jednocześnie, że dołoży wszelkich starań, by każdy otrzymał zaległą należność. O wznowieniu świadczenia innych usług upadłej giełdy poinformuje w późniejszym terminie.

FTX Japan działa zgodnie z harmonogramem

Harmonogram jest zgodny z obietnicą złożoną przez prawników wydziału w grudniu, kiedy po raz pierwszy podnieśli temat wznowienia wypłat. Firma FTX Japan wstrzymała wypłaty 8 listopada 2022 r.. Nastąpiło to na kilka dni przed upadkiem globalnej giełdy kryptowalut FTX i jej siostrzanej firmy handlowej Alameda Research.

Aktywa japońskiego oddziału są chronione lokalnymi przepisami, które wymagają zwrotu kapitału użytkownikom. Prawnicy FTX Japan ponownie poruszyli temat planów wznowienia wypłat na początku miesiąca.

Obecnie, w ramach procesu upadłościowego w Stanach Zjednoczonych, FTX pracuje nad pozyskaniem jak największej ilości środków na spłatę wierzycieli i przyznanie im należnej kwoty. Wszystko to dzieje się pod rządami nowego dyrektora generalnego firmy, Johna Raya III, który również przejął bałagan znany jako Enron, kiedy firma upadła prawie 20 lat temu.

Przeczytaj więcej

FTXFtx JapanGiełdaJaponiaKryptowalutyliquidLiquid JapanSBFUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz