SBF stracił już 700 mln USD

Według Sama Bankmana-Frieda, dyrektora generalnego giełdy kryptowalut FTX, miał na koncie tylko około 100 000 USD po tym, jak jego firma ogłosiła upadłość i został aresztowany pod zarzutem oszustwa. Jednak prokuratorzy federalni przejęli już aż 700 milionów dolarów, które znajdowały się na rachunkach należących do samego SBF lub giełdy.

SBF gra ofiarę

W kolejnej serii kłamstw Sam Bankman-Fried desperacko próbuje udawać ofiarę tego, co się stało. To samo w sobie jest żartem, bo jeśli faktycznie wykorzystał środki klientów na spłatę pożyczek z innej firmy lub na inwestycje w luksusowe nieruchomości na Bahamach, jak twierdzą prokuratorzy, to w żadnym wypadku nie jest ofiarą. To jego byli klienci zostali poważnie dotknięci jego samolubnymi i nieodpowiedzialnymi działaniami.

Obecnie, w ramach procesu upadłościowego, FTX pracuje nad pozyskaniem jak największej ilości środków na spłatę wierzycieli i przyznanie im należnej kwoty. Wszystko to dzieje się pod rządami nowego dyrektora generalnego firmy, Johna Raya III, który również przejął bałagan znany jako Enron, kiedy upadł prawie 20 lat temu.

SEC nie daje za wygraną

W niedawnym oświadczeniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która niedawno złożyła pozew cywilny przeciwko byłemu szefowi kryptowalut, wspomniała:

Bankmana-Fried przez lata organizował masowe oszustwa, wysyłając miliardy dolarów z funduszy klientów platformy transakcyjnej dla własnych korzyści i pomocy w rozwoju swojego imperium.

SBF mówi, że miał tylko 100 000 USD

Bankman-Fried stwierdził, że w momencie początkowego upadku jego firmy miał tylko 100 000 $. Jednak do tej pory zajęto aż dziesięć oddzielnych kont należących do byłego dyrektora FTX. Konta te zawierały wiele aktywów, w tym kryptowaluty, akcje i gotówkę.

Na przykład skonfiskowano ponad 55 milionów akcji platformy transakcyjnej Robinhood. Wszystkie te akcje są obecnie wyceniane na prawie dziesięć dolarów za sztukę, co oznacza, że ​​łączna suma wynosi aż 526 milionów dolarów. Ponadto rządowe organy regulacyjne przejęły do ​​94 milionów dolarów z konta SBF w Silvergate Bank, a kolejne 50 milionów dolarów z konta w instytucji finansowej Moonstone Bank.

Inne konto o nazwie Emergent Fidelity Technologies, które zostało powiązane z Samem Bankmanem-Friedem, zawierało aż 20 milionów dolarów. Prokuratorzy zablokowali również trzy oddzielne konta na giełdzie kryptowalut Binance.

To Cię zainteresuje!

FTXGiełdaKryptowalutyoszustwoSBFScamSECUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz