Czy nieruchomości jak dom jednorodzinny da się zamienić w dochodową kopalnię kryptowalut i czerpać z niej dodatkowe korzyści? Tak, pod warunkiem że odpowiednio przemyślanie podejdziemy do sprawy. W najnowszym odcinku Studia BitHub.pl rozmawiamy z Tomaszem Bukiem z polskiej firmy DCX, producenta systemów chłodzenia m.in. dla koparek kryptowalut, który sam żartobliwie nazywa siebie „IT hydraulikiem”.
Kryptowaluty i nieruchomości otwierają nowe możliwości
Zapewne wielu Polakom zaznajomionym z tematyką krypto przeszło przynajmniej przez myśl aby rozpocząć amatorską przygodę z wydobywaniem bitcoinów. Przeszkody wydają się być oczywiste: brak odpowiedniego kapitału, brak lokalizacji pod przedsięwzięcie, brak korzyści skali, kwestie techniczne, ceny energii, i tym podobne.
Okazuje się jednak, że przynajmniej część z wyżej wymienionych problemów da się w stosunkowo prosty sposób rozwiązać. W rozmowie z Tomaszem Bukiem, co-CEO firmy DCX zajmującej się tworzeniem rozwiązań „hydraulicznych” dla klienta detalicznego i firm dowiedzieliśmy się, że odpowiednio podłączone koparki kryptowalut mogą wspomagać, a nawet zastępować tradycyjny system produkcji ciepła dla naszej nieruchomości. Pozostaje wówczas jedynie problem taniej energii, którą w domach coraz częściej zapewniają panele fotowoltaiczne. Brzmi interesująco?
Zobacz też: Celebryci lepszymi inwestorami niż Wall Street? Zobaczcie w co lokują kapitał i jakie osiągają stopy zwrotu
Oglądając w całości nowy materiał Studia BitHub.pl dowiecie się m.in.:
- Jak wygląda budowa ww. systemu w domu jednorodzinnym
- Czy jest to skomplikowane
- Na jakie egzotyczne pomysły wpadają klienci DCX
- Kto jest głównym odbiorcą tego typu rozwiązań
- Czym jest „magiczny płyn” który można przewozić samolotem
- Co można zrobić z ciepłem zimą, a co w lecie
- Czy koparki kryptowalut można podkręcać jak podzespoły komputera
- i wiele, wiele innych!
Jest to pierwsze spotkanie gdzie omówiliśmy przede wszystkim, choć nie wyłącznie, rozwiązania dla domów jednorodzinnych. W kolejnym odcinku porozmawiamy więcej o pomysłach dla firm: zarówno tych małych i średnich jak i gigantów. Niektórzy naprawdę mają fantazję!
Serdecznie zapraszamy i nie zapomnijcie polubić i zasubskrybować kanał!
Może Cię zainteresować: