Czym jest Efinity, nowy blockchain NFT od zespołu stojącego za Enjin Coin?

Enjin, zespół stojący za Enjin Coin, wydał niedawno swój nowy projekt, Efinity. Zbudowany w technologii Polkadot, ma być blockchainem nowej generacji dla transakcji NFT i oferować szybkość, niskie opłaty i liczne zachęty dla posiadaczy ENJ.

Problem, który należało rozwiązać

Największym problemem powstrzymującym NFT przed dotarciem do głównego nurtu są wysokie opłaty i powolne czasy transakcji związane z Ethereum. Zakup NFT może kosztować nawet 100 USD (w zakresie opłat). Wymaga również, aby użytkownik posiadał ETH i był wystarczająco obeznany z technologią, aby założyć chociażby portfel MetaMask (zobacz tutorial). Wszystkie te bariery wejścia uniemożliwiają przeciętnemu człowiekowi kupowanie i interakcję z NFT.

Enjin, firma programistyczna, która początkowo koncentrowała się na grze wideo Minecraft, stworzyła w 2017 roku Enjin Coin jako sposób na wsparcie NFT aktywami materialnymi, dając im w ten sposób oddolny poziom wartości. Stworzyli również standard tokenów ERC-1155, który pozwala na tworzenie zarówno tokenów wymienialnych, jak i niewymienialnych w ramach tego samego smart kontraktu, oszczędzając tym samym na opłatach za gas i oferując deweloperom większą elastyczność.

Problemy blockchaina Ethereum skomplikowały jednak sprawę. Dodatkowo pojawił się problem niezgodności między ekosystemami NFT, co oznaczało, że rynki były podzielone na segmenty i nie były w stanie komunikować się ze sobą.

Czym jest i jak działa Efinity?

Efinity został stworzony jako cross-chainowy blockchain NFT, który umożliwia interoperacyjność między ekosystemami, nagrody dla tych, którzy wchodzą w interakcję z NFT i bezproblemową obsługę.

Blockchain Efinity będzie działał jako parachain w ekosystemie Polkadot. Oznacza to, że Efinity będzie jednym ze stu blockchainów, które będą w stanie komunikować się ze sobą dzięki technologii interoperacyjności Polkadot, co pozwoli twórcom innych parachainów zintegrować Efinity NFT z ich ekosystemem i będzie wiedziało, że będą one działać również w innych blockchainach. Ponadto Enjin tworzy paratoken, który jest podobny do tokenów ERC-1155, które stworzyli dla Ethereum. W rzeczywistości EFI będzie pierwszym paratokenem. Blockchain Efinity ma być w stanie obsłużyć około 700 transakcji na sekundę z czasem potwierdzenia wynoszącym 6 sekund.

Rola EFi w ekosystemie Enjin

EFI zwiększa propozycję wartości natywnej monety Enjin. ENJ można teraz stakować, aby otrzymać EFI, a każdy ENJ, który znajduje się w NFT, zostanie automatycznie postawiony i zdobędzie nagrody. Umożliwi to posiadaczom ENJ czerpanie korzyści z tego nowego łańcucha bloków bez bezpośredniego kupowania EFI.

Token Efinity został początkowo udostępniony na CoinList, gdzie był oferowany za 20 centów. Teraz cena monety oscyluje wokół 1 dolara i wydaje się, że ustabilizowała się w tym przedziale cenowym. Obecna podaż w obiegu wynosi 54,8 milionów, a całkowita podaż wynosi 2 miliardy. Daje to tokenowi EFI obecną kapitalizację rynkową w wysokości 44 miliony USD (1,6 miliarda USD całkowitej podaży).

wykres EFI; źródło:CoinMarketCap

EFI będzie używany do uiszczania opłat w sieci, a wszystkie opłaty za kupno i sprzedaż NFT zostaną ponownie rozdzielone między posiadaczy EFI. Będzie również pełnił rolę tokena governance.

Unikalną cechą ekosystemu Efinity jest to, że nagradza on wszystkich uczestników sieci, a nie tylko walidatorów. Na przykład, użytkownicy będą mogli zarobić EFI, licytując NFT, niezależnie od tego, czy wygrają aukcję, czy też nie.

Enjin stworzył również JumpNet, rozwiązanie skalujące Ethereum, które pozwala na bezpłatne transakcje NFT i ENJ. Ma to być pomost między Ethereum, JumpNet i Efinity, aby ułatwić interoperacyjność NFT. Istnieje limit liczby transakcji, które użytkownik może wykonać, a posiadanie EFI zwiększa te limity, zwiększając możliwości wykorzystania tokena.

Czy warto zainteresować się Efinity?

Projekt Efinity ma ambitne cele i może pomóc w udostępnieniu NFT milionom użytkowników, którzy obecnie nie mają dostępu do technologii ze względu na wysokie bariery wejścia. W tej chwili token EFI operuje w łańcuchu blokowym Ethereum, ale ostatecznie zostanie przeniesiony do własnego blockchaina, gdy główna sieć Efinity zostanie uruchomiona.

Enjin ma – jak do tej pory – dobre wyniki w zakresie dotrzymywania złożonych obietnic. Sprawia to, że ​​społeczność jest podekscytowana potencjałem Efinity i stojącej za nim technologii.

Link do whitepapera Efinity: tutaj

Z archiwum Bithub:

efinityenjin
Komentarze (0)
Dodaj komentarz