Chiny nakazują górnikom bitcoin z prowincji Yunnan zaprzestanie działalności wydobywczej do końca czerwca

Chiński zakaz wydobywania bitcoinów rozprzestrzenia się na prowincję Yunnan.

Górnicy BTC z Yunnan mają zakończyć działalność operacyjną do końca czerwca 2021 r.

Do tej pory stało się jasne, że większość działań wydobywczych, które unikają czystej energii, nie podoba się chińskim władzom. Z każdym tygodniem dociera do nas więcej doniesień na temat nakazów zamknięcia działalności ośrodków wydobywczych BTC z Państwie Środka. Zaczęło się na dobre w Mongolii Wewnętrznej i rozprzestrzeniło się na Xinjiang a teraz prowincję Yunnan. Najwyraźniej ktoś zwrócił rządowi uwagę na Yunnan na to, że nie otrzymuje on wystarczającej ilości energii elektrycznej z prowincji. Rząd zbadał sprawę i znalazł winowajcę: kopanie kryptowalut.

Niedawno było trochę zamieszania w związku z doniesieniami, które jako pierwszy dostarczył rynkowi forkast.news. Inne media jednak zaprzeczały tym rewelacjom. W obliczu sprzecznych doniesień, społeczność była nieco zdezorientowana. W dniu wczorajszym rzecznik departamentu Yunnan Energy potwierdził prawdziwość tych informacji twierdząc, że rząd ​​chce, aby wszyscy górnicy kryptowalut z tego regionu zakończyli działalność operacyjną do końca czerwca bieżącego roku:

„Do końca czerwca wszystkie operacje wydobycia bitcoinów muszą zostać przeanalizowane […]. Każda operacja wykorzystująca energię elektryczną bez pozwolenia musi zostać zatrzymana”.

Hash rate spada na łeb, na szyję

Niebawem po tych doniesieniach okazało się, że wielu górników najwyraźniej już zrezygnowało z wydobywania kryptowaluty, przyczyniając się znacząco prawdopodobnie do spadku hash rate na blockchainie Bitcoina:

Syczuan został jednak w dużej mierze pozostawiony sam sobie. To jedyna prowincja, której rząd faktycznie zwołał spotkanie z czołowymi górnikami w celu omówienia sytuacji przed odłączeniem wtyczki. Rzeczywiście, jak dotąd nie ogłoszono natychmiastowego planu zakazu wydobycia. Ten fakt może być spowodowany nadwyżką energią hydroelektrycznej wytwarzanej latem. Gdy górnicy odciążają wymiar zużycia elektryczności generowanej w sposób „tradycyjny”, lokalne władze zgarniają słony podatek.

Obecny zakaz, który Chiny zaczęły wprowadzać w życie w zeszłym miesiącu, bynajmniej nie był zaskoczeniem. Zaskakujące było to, w jak szybkim tempie władze zaczęły egzekwować założenia swojej polityki. Rząd centralny wydaje zwykle swoje „nakazy”, a samorządy najpierw oceniają wszelkie za i przeciw, a następnie stosują się do rozporządzenia. Tym razem jednak, lokalne ośrodki władzy podporządkowują się centralnym wytycznym nad wyraz chętnie.

Wykres hash rate sieci Bitcoin przedstawia się aktualnie następująco:

hash rate sieci Bitcoin; źródło: blockchain.com

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

BitcoinChinyMining
Komentarze (0)
Dodaj komentarz