Chiny | Mongolia Wewnętrzna planuje zbanować mining Bitcoina

Rząd chińskiego regionu Mongolii Wewnętrznej rozpoczął konsultacje z opinią publiczną na temat propozycji regulacji, która obejmuje plany zamknięcia wszystkich kopalni kryptowalut w regionie.

Chiński plan w zakresie oszczędności energii uderzy w mining?

Komisja Rozwoju i Reformacji Mongolii Wewnętrznej (DRK) opublikowała w zeszłym tygodniu propozycję dotyczącą różnych środków regulacyjnych, które mają pomóc regionowi osiągnąć cele w zakresie oszczędności energii w ramach pięcioletniego planu gospodarczego Chin obejmującego lata 2021-2025.

W ramach eliminacji branż, które zużywają nadmierne ilości energii, propozycja agencji rządowej ma na celu „całkowite oczyszczenie i zamknięcie wszystkich projektów wydobycia wirtualnej waluty do końca kwietnia 2021 roku”.

Mongolia Wewnętrzna zakazuje wydobywania kryptowalut | Raz tak, raz inaczej…

Jeśli chodzi o przyspieszenie procesu restrukturyzacji energochłonnych gałęzi przemysłu, propozycja ma na celu „odpowiednią kontrolę skali rozwoju centrów danych i zakazuje tworzenia jakichkolwiek nowych projektów związanych z wydobywaniem wirtualnej waluty”.

Region Mongolii Wewnętrznej, po Syczuanie i Xinjiangu, jest trzecim co do wielkości miejscem w Chinach, gdzie farmy wydobywające bitcoiny mają swój dom.

Konsultacje potrwają do 3 marca

Okres konsultacji publicznych potrwa do 3 marca. Wówczas okaże się, czy Demokratyczna Mongolia Wewnętrzna ostatecznie zmieni narrację dotyczącą wydobywania kryptowalut.

DRC to lokalny oddział Chińskiej Narodowej Komisji Rozwoju i Reformacji (NDRC) – krajowego planisty gospodarczego na najwyższym szczeblu i jednego z 21 ministerstw tworzących Radę Państwa.

W 2019 r., kiedy NDRC starało się zaktualizować swoje wytyczne makro dotyczące reorganizacji przemysłu, komórka dodała wydobycie kryptowalut do grupy branż, które należy wyeliminować.

Jednakże w kilka miesięcy po przeprowadzeniu konsultacji publicznych, agencja usunęła cały tekst dotyczący wydobywania kryptowalut w ostatecznych wytycznych dotyczących reorganizacji.

To nie pierwszy raz, kiedy rząd Mongolii Wewnętrznej próbuje ograniczyć działalność związaną z wydobywaniem kryptowalut. W sierpniu ubiegłego roku pozbawiono uprzywilejowanych stawek za energię ponad 21 farm wydobywczych BTC, w tym tych należących chociażby do Bitmain czy Ebang.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

BitcoinChinyMining
Komentarze (0)
Dodaj komentarz