CEO Ava Labs: „SBF wyrządził nieodwracalne szkody”

Upadek FTX zeszłej jesieni zadał kryptowalutom poważny cios, niszcząc reputację rodzącej się branży pod względem legalności i zaufania. Zdaniem założyciela i CEO Ava Labs, Emina Gün Sirera, szkody te są ogromne.

CEO Ava Labs twierdzi, że szkody wyrządzone przez SBF’a są ogromne

„Szkody, które wyrządził Sam, są ogromne” — powiedział dyrektor generalny Ava Labs. „Cały pozytywny wizerunek, który zbudowaliśmy przez wiele lat ciężkiej pracy, został po prostu zniszczony przez jakiegoś faceta, który pojawia się i udaje genialnego chłopca”.

Według Sirer branża aktywów cyfrowych „rozkwitła z niczego” do tego, czym jest dzisiaj. CEO Ava Labs wspomniał, że ciężko pracował jako profesor informatyki na Cornell University, aby wspierać edukację wokół technologii blockchain, taką jak uświadamianie polityków i prowadzenie warsztatów. Emin Gün Sierer stwierdził, że Bankman-Fried cofnął branżę.

Upadek FTX

Gdy ceny aktywów cyfrowych gwałtownie spadły zeszłego lata, reputacja założyciela FTX, Sama Bankmana-Frieda, wzniosła się na nowe wyżyny, ponieważ 30-letni przedsiębiorca został porównany do Johna Pierponta Morgana w 1907 r. za pośpiech, by uratować walczące firmy kryptograficzne.

Ale w listopadzie ubiegłego roku reputacja SBF’a zmieniła się, gdy upadł FTX. Firma złożyła wniosek o upadłość po tym, jak panika na giełdzie została wywołana gwałtownym spadkiem tokena FTT FTX i ujawnieniem, że FTX nie ma rezerw dla aktywów klientów i nie może honorować wypłat.

Bankman-Fried został następnie aresztowany i oskarżony o szereg przestępstw finansowych, od oszustwa po pranie brudnych pieniędzy oraz za rzekome sprzeniewierzenie funduszy klientów o wartości miliardów dolarów. Nie przyznał się do winy, a w zeszłym tygodniu postawiono mu dodatkowe zarzuty. Niektórzy z jego byłych partnerów biznesowych teraz, odkąd jego imperium się rozpadło, porównują założyciela FTX do Berniego Madoffa.

Według CEO Ava Labs teraz trzeba odbudować dobry wizerunek kryptowalut

Sirer przypisał brak kontroli, jakim odznaczył się Bankman-Fried, wizerunkowi, który kultywował założyciel FTX. Od jego „potarganych włosów” po wydatki na marketing. „Wszystko po to, by świat traktował go jako geniusza, którego nie można kwestionować”.

CEO Ava Labs powiedział, że radzenie sobie ze skutkami upadku FTX, który obejmował upadek dziesiątek innych firm i projektów, będzie zależało od nawiązania konstruktywnego dialogu z organami regulacyjnymi.

Istotne jest, aby przedstawić prawodawcom, że los FTX był porażką pojedynczego podmiotu, a nie porażką branży w – powiedział Sirera.

CEO Ava Labs przyznał, że wielu inwestorów detalicznych ucierpiało w wyniku upadku FTX. Powiedział, że uważa, że ​​szkody byłyby większe, gdyby pozostawiono je bez kontroli na dłużej.

„Gdybyśmy dali Samowi jeszcze kilka lat na działanie, byłoby znacznie gorzej” – powiedział, odnosząc się do wielu kryptowalutowych inwestorów detalicznych i firm venture capital, które zostały zniszczone przez wiarę w SBF.

Przeczytaj koniecznie to!

Ava LabsBlockchainFTXKryptowalutySBFUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz