Bitomaty wracają do gry! Liczba zainstalowanych urządzeń znów rośnie

Tylko w maju br. na całym świecie pojawiły się 1400 nowe bitomaty kryptowalutowe.

W pierwszych czterech miesiącach 2023 r. liczba bitomatów netto na całym świecie spadła o 5850 egzemplarzy. W tym okresie, podczas gdy wiodące gospodarki przyczyniły się do spadku ich liczby, w takich krajach jak Australia, Polska i Hiszpania bitomatów przybyło.

Bitomaty znów zyskują na popularności

Na chwilę obecną na całym świecie działa 35 069 bitomatów. Mimo, że urządzenia służące do zakupu i sprzedaży kryptowalut nie przyczyniają się do wzrostu sieci, znacznie przyczyniają się one do promowania idei Bitcoin. To zaś sprawia, że coraz więcej osób interesuje się inwestowaniem w kryptowaluty.

Nie jest chyba żadnym zaskoczeniem, że pozycję lidera w rankingu działających bitomatów w dalszym ciągu utrzymują Stany Zjednoczone. W kraju tym funkcjonuje 84,7% całkowitej liczby tego typu urządzeń. Na drugim miejscu we wspomnianym zestawieniu znajduje się Kanada. Może ona pochwalić się 7,6% udziałów w rynku.

1 czerwca br. amerykańska firma Coinhub Bitcoin ATMs ogłosiła plany rozszerzenia swojej sieci urządzeń na wszystkie większe miasta w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo jest obecnie najszybciej rozwijającym się operatorem bitomatów w USA – obsługuje ponad 1 tys. tego typu urządzeń.

Zobacz też: Polska będzie kryptowalutową potęgą? Jesteśmy w ścisłej czołówce światowej jeśli chodzi o bitomaty

„Bitcoinowe bankomaty”

Nazwa „bitomat” powstała poprzez połączenie ze sobą słów słów „bitcoin” i „bankomat”. W dzisiejszych czasach bitomaty stanowią wygodną i przede wszystkim bezpieczną metodę kupowania i sprzedawania kryptowalut. Można je znaleźć w różnych lokalizacjach, najczęściej w miejscach publicznych – w galeriach handlowych, na stacjach benzynowych, lotniskach i innych miejscach o dużym natężeniu ruchu. Urządzenia tego typu znacznie ułatwiają ludziom dostęp do swoich zasobów finansowych, zwłaszcza w przypadku gdy nie mieszkają w pobliżu tradycyjnego banku lub instytucji finansowej.

W Polsce operatorem jednej z największych sieci bitomatów jest firma FlyingAtom, w których można kupić i sprzedać takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Tether i USDCoin. Jej urządzenia można obecnie znaleźć w 23 polskich miastach. Sieć umożliwia użytkownikom dokonanie wymiany już od 100 PLN.

Może Cię zainteresować:

Bitcoinbitomatyliczba bitomatówPolskaStany Zjednoczone
Komentarze (0)
Dodaj komentarz