Ranking kryptowalut 2016

2016 rok był wyjątkowo udany nie tylko dla bitcoina, ale dla całego rynku kryptowalut. Wcześniejsze lata charakteryzowały szybkie wzrosty, ale równie szybkie spadki. Pod spodem zamieszczamy zestawienie dwudziestu najpopularniejszych kryptowalut wraz z informację ile można było zarobić lub stracić na inwestycjach.

W zeszłym roku najwięcej można było zarobić na inwestycji w monero. Ktoś, kto zainwestował 1000 dolarów na początku roku, mógł je sprzedać pierwszego stycznia 2017 roku za 28 690 dolarów i 20 centów. Oznacza to zwrot w wysokości 2769 procent.

Wzrosty i spadki zmieniały się w zależności od kwartału. W pierwszym kwartale na rynku dominowało ethereum, a w miesiącach letnich i w grudniu furorę robił bitcoin. Sierpień i wrzesień należał do monero, które ostatecznie wygrało cały ranking.

Czy rok 2017 będzie lepszym rokiem dla osób inwestujących w kryptowaluty? Wygląda na to, że przynajmniej tak samo dobrym jak 2016. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z istnienia kryptowalut i zaczyna lokować w nie pieniądze, a kapitalizacja powinna się zwiększać.

Dynamika rynku powoduje, że trudno jednoznacznie wskazać walutę, która będzie się cieszyła największym powodzeniem w 2017 roku. Być może będzie to ciekawy polski projekt Golem?

Zapytaliśmy kilku użytkowników 14.10.2016 gdy cena bitcoina wynosiła 640,91 dolarów, jakiej ceny spodziewają się na koniec roku:

@Prezes

600-650$ A jak bym miał być bardziej precyzyjny to okolice 600$

@Wymazywanie

Nie zdziwi mnie żadna cena wyższa lub niższa od obecnej o 100$ i taka też bym obstawiał” – pomiędzy 540 a 740$

@Bitmar

Nie podam wartości, ale spodziewam się większych ruchów kursu w I kwartale 2017 roku.

@Afrus

Myślę że więcej niż 700-750 dolarów nie zobaczymy, o ile nie wydarzy się coś niesamowitego pozytywnie/negatywnieto 800 jest dla mnie granicą pików jeżeli wzrost będzie kontynuowany, ciężko oszacować tak na prawdę

@Ekonokomik

Jestem optymistą i liczę na cenę między 700 a 750 USD.

@Szczepan Bantyn

Byłoby miło aby na święta osiągnął 1000 USD

 

BitcoinDashEthereumfactommaidsafecoinMoneroranking
Komentarze (19)
Dodaj komentarz
 • inwester

  Gorzej, jeśli ktoś zainwestował w Waves.

 • bitcrystal

  Logo bitcrystal kojarzy mi się z FarmVille dolarami. Nie wiem, kto się decydował, żeby w to inwestować.

 • Spider

  W zestawieniu jest błąd. Cena NEM sprzed roku jest zawyżona dziesięciokrotnie. Według innego podsumowania wynik NEM za poprzedni rok to 2320,90%.

  • Dawid Muszyński

   Dziękuję za poświęcony czas na komentarz.
   http://coinmarketcap.com/currencies/nem
   Tutaj jest wykres , od 21 stycznia 2016 do 1 stycznia 2017 wzrost był o 510% , nie można już na tej stronie sprawdzić ceny z 1 stycznia 2016 , znasz może stronę na której można ?
   Dużo tych zer było po przecinku przy liczeniu tych walut , być może gdzieś się zrobiłem błąd.

 • Dawid Muszyński

  Znalazłem (chyba) to zestawienie gdzie podawany jest wzrost 2320,90%
  Zrobiłem błąd jedno 0 za dużo było dodane i zamiast pokazywać wzrost poprzedniej wartości 222,48% powinno być 2248,80% a że pokazujemy ile wzrosło należy odjąć 100% więc wychodzi wzrost u mnie 2148,80% , biorąc pod uwagę że kurs był liczony z różnych godzin w ten sam dzień , przy tak mało płynnej walucie , oby dwa wyniki mogą być poprawne. Tzc. 2320,90% i 2148,80% .
  Po tym też widać że pracę wykonałem sam ; )
  Dziękuję za czujność.

  • Spider

   Dziękuję za ponowne przeliczenie. Pozdrawiam.

 • Ranking kryptowalut styczeń 2017 – BitHub.pl

  […] Lider rankingu obejmującego cały 2016 rok, czyli Monero – straciło prawie 6 procent wartości, znajdując się wśród ośmiu  spadających kryptowalut i zajmując przedostatnie miejsce w zestawieniu. […]

 • życzeniowo

  Bardzo fajne zestawienie, ja cały czas zbieram się na odwagę żeby zainwestować w bitcoiny, ale boję się, że całość może się skończyć tak jak Lisk lub Waves 😉

 • Artur Zabłotny

  Nie wiem kto robił to zestawienie ale tam jest masa bykow ze aż w oczy szczypie.
  Pozycje od 7 do 10 macie błedy o 100 %. Np DASH Cenę koncową 11.2009 dzielimy na cenę początkową 3.3852 to wychodzi 330 a nie 230 % i te same błedy występuja w innych .

 • kaźmirz

  Fajne zestawienie, szkoda, że wcześniej na nie nie trafiłem ;/. Ciekawe czy najlepsze kojny zeszłego roku utrzymają swoje pozycje :D. Ktoś ma jakieś typy?

 • obrońca 1967

  Ja stawiam na dasha, choć nie byl tak wysoko na liście jak inne. Jednak wydaje mi się, że takie monero czy nem skoro już tyle wzrosły to albo będą zamulać, albo czeka je powolna śmierć

 • sztuciec

  Ja z kolei bym sie przyjrzał madi. zawsze w topce jeśli chodzi o wzorsty, a dodatkowo ma wysoką kapitalizację. Dlaczego tak niewiele mówi sie o tym coinie?

 • Ranking kryptowalut sierpień 2017 | BitHub.pl

  […] Ranking kryptowalut lipiec Ranking kryptowalut czerwiec Ranking kryptowalut maj Ranking kryptowalut kwiecień Ranking kryptowalut marzec Ranking kryptowalut luty Ranking kryptowalut styczeń Ranking kryptowalut 2016 […]

 • Ranking kryptowalut wrzesień 2017 | BitHub.pl

  […] Ranking kryptowalut sierpień Ranking kryptowalut lipiec Ranking kryptowalut czerwiec Ranking kryptowalut maj Ranking kryptowalut kwiecień Ranking kryptowalut marzec Ranking kryptowalut luty Ranking kryptowalut styczeń Ranking kryptowalut 2016 […]

 • Ranking kryptowalut grudzień 2017 | BitHub.pl

  […] Ranking kryptowalut listopad Ranking kryptowalut październik Ranking kryptowalut wrzesień Ranking kryptowalut sierpień Ranking kryptowalut lipiec Ranking kryptowalut czerwiec Ranking kryptowalut maj Ranking kryptowalut kwiecień Ranking kryptowalut marzec Ranking kryptowalut luty Ranking kryptowalut styczeń Ranking kryptowalut 2016 […]

 • Ranking kryptowalut grudzień 2017 - TopEbiznes.pl

  […] Ranking kryptowalut listopad Ranking kryptowalut październik Ranking kryptowalut wrzesień Ranking kryptowalut sierpień Ranking kryptowalut lipiec Ranking kryptowalut czerwiec Ranking kryptowalut maj Ranking kryptowalut kwiecień Ranking kryptowalut marzec Ranking kryptowalut luty Ranking kryptowalut styczeń Ranking kryptowalut 2016 […]