Jack Dorsey (Square) inwestuje 50 mln USD w Bitcoin

Fintechowa spółka Square, której prezesem jest Jack Dorsey, opublikowała dokument zatytułowany „Square, Inc. Bitcoin Investment Whitepaper”. Jak się szybko okazało, było to echo zakupu bitcoina na kwotę 50 000 000 dolarów.

Square powstał w lutym 2009 roku. Firmę założyli: Jack Dorsey (który jest również prezesem i dyrektorem generalnym firmy), Jim McKelvey i Tristan O’Tierney. Zespołu ds. Relacji inwestorskich Square wysłał następujący tweet w celu ujawnienia ostatniej inwestycji firmy w Bitcoin:

Według informacji prasowej Square, kalifornijska firma „kupiła około 4 709 bitcoinów po łącznej cenie 50 milionów dolarów”.

To posunięcie zachwyciło społeczność. NOto, jak zareagował na nią Ryan Watkins z Messari:

Znany holenderski analityk kryptowalut / trader Michaël van de Poppe uważa, że decyzja inwestorów instytucjonalnych MicroStrategy i Square o konwersji części ich udziałów w dolarach na Bitcoin jest bardzo zwyżkowa w długim okresie:

Szczegóły „Bitcoin Investment Whitepaper”

Wkrótce po opublikowaniu wspomnianego komunikatu, Square wydał dokument o otwartym kodzie źródłowym zatytułowany „Square, Inc. Bitcoin Investment Whitepaper”, aby „jasno określić proces realizacji” tego zakupu, aby pomóc innym firmom, które również rozważają alokację części swoich rezerw w BTC.

Dokument rozpoczyna się stwierdzeniem, że „biorąc pod uwagę szybką ewolucję kryptowaluty i bezprecedensową niepewność z perspektywy makroekonomicznej i reżimu walutowego”, Square zdecydował się rozszerzyć swój „bilans w dużej mierze denominowany w USD i dokonać znaczącej inwestycji w bitcoiny”.

BitcoinJack DorseyTwitter
Komentarze (0)
Dodaj komentarz