Haker FTX wpłacił 255 BTC na giełdę OKX.

Pomimo że sporo czasu upłynęło od upadku FTX, to wciąż pojawiają się nowe informacje, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na kryptowaluty. Wciąż wiele osób śledzi m.in. los skradzionych bitcoinów. Niedawno pojawiły się dane, które sugerują, że haker, który miał ukraść Bitcoiny, wykonał kolejne transakcje. Według jednego z analityków – ZachXBT wysłał co najmniej 225 BTC na giełdę OKX.

Na początek krótkie przypomnienie. Giełda kryptowalut FTX ogłosiła upadłość 11 listopada. Niedługo po tym czasie została zaatakowana przez hakerów. Ci wykradli aktywa o wartości ponad 450 milionów dolarów.

Szybko pojawiły się głosy o tym, że za nietypową aktywnością stoją właściciele giełdy. Znienawidzony przez społeczność krypto Sam Bankman-Fried miał sfałszować włamanie po to, żeby przywłaszczyć sobie jeszcze maksymalnie dużą ilość kapitału z upadającej giełdy.

Jednakże tożsamości osoby lub osób odpowiedzialnych za włamanie na konta FTX wciąż pozostaje tajemnicą. Natomiast społeczność krypto wciąż śledzi losy skradzionych środków.

Danych o najnowszych transakcjach dostarcza ZachXTB na Twitterze. Uważa, że część ze skradzionych środków, po użyciu miksera Bitcoin ChipMixer została przekazana na giełdę OKX. Do tej pory trafiło 255 BTC, co odpowiada wartości ponad 4 mln dolarów.

Autor uważa, że środki są wpłacane do ChipMixer od 20 listopada. Ponadto zwraca on uwagę na schemat jakim posługują się hakerzy:

Sprawę komentuje także dyrektor OKX, jednocześnie robi to w sposób wyjątkowo lakoniczny. Informuje jedynie o tym, że giełda jest świadoma sytuacja i bada przepływ portfela.

Jak podaje Wu Blockchain giełda OKX zapowiedziała zamrożenie podejrzanych kont:

Sprawdź również:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

BitcoinBTCUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz