CEO MicroStrategy, Michael Saylor, twierdzi, że nie ma szans, aby bitcoin zaczął być używany jako waluta w USA.
Saylor jest zwolennikiem bitcoina, od kiedy w sierpniu 2020 r. MicroStrategy dodała kryptowalutę do swojego bilansu. Pomimo swojego poparcia dla cyfrowego aktywa, Saylor powiedział Scottowi Melkerowi, że jego zdaniem lepsze dla BTC jest, by był postrzegany jako wartość, a nie waluta.
„Naprawdę nie sądzę, że Bitcoin będzie kiedykolwiek walutą w USA. Nie sądzę, że tak powinno być. Naprawdę uważam, że logicznie rzecz biorąc, bitcoina należy traktować jako własność. To jak posiadanie budynku, posiadanie sztabki złota lub posiadanie udziału w akcjach. To własność.
A to, co robi bitcoin, to demonetyzowanie innych form własności. Jeśli masz milion dolarów i musisz wybrać, czy kupujesz przedmioty kolekcjonerskie, dom, drugi dom, fundusz ETF lub akcje Apple, otwierasz firmę, kupujesz sztukę, kupujesz sztabkę złota lub kupujesz bitcoin. To […] decyzja, którą musisz podjąć.
Bitcoin jak Apple…
Saylor porównał bitcoina do akcji Apple, Amazona i Google. Stwierdził, że stawianie zakładów przeciwko znaczącym postępom technologicznym okazywało się, historycznie rzecz biorąc, złym wyborem.
„Jeśli kupujesz i trzymasz, to dobrze; a jeśli w dowolnym momencie historii spółek technologicznych sprzedałeś, popełniłeś błąd, prawda? […] musisz stawiać na zwycięzcę. Musisz kupić największego killera w danym sektorze. Musisz kupić Facebooka, Google, Amazon, Apple, Microsoft.
Pytanie brzmi zatem – jak długo musisz patrzeć, jak inni wygrywają, zanim ostatecznie pojmiesz, że są zwycięzcami? Myślę, że 30 lat to trochę za późno. Jeśli bedziesz zwlekał 30 lat, zanim wybierzesz zwycięzcę, prawdopodobnie nie będziesz mógł liczyć na ogromne zwroty. AMogłeś jednak obserwować, jak wygrywają przez ostatnie 10 lat, kupować ich akcje i nadal zarabiać dużo pieniędzy.”
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.