Bitcoin nie notował takich wyników od prawie dwóch lat. Co jest tego przyczyną?

Ciekawe informacje zaserwował nam w ostatnich dniach IntoTheBlock. Według najnowszych danych IntoTheBlock liczba zgłoszonych transakcji na Bitcoinie wzrosła do prawie 703 000, co stanowi największą liczbę odnotowaną nie tylko w 2023 r., ale także najwyższy wolumen transakcji od prawie dwóch lat. Bitcoin będzie dalej zyskiwał na popularności?

Bitcoin z najwyższym wolumenem transakcji od prawie dwóch lat

Dość spokojnie zrobiło się w ostatnim czasie na rynku, ale okazuje się, że tylko pozornie. Co prawda Bitcoin wzrósł do ponad 27 tys. USD, ale to nie jedyne wydarzenie warte uwagi. Ciekawe wnioski przynosi analiza przygotowana przez IntoTheBlock. Według najnowszych danych IntoTheBlock liczba zgłoszonych transakcji na Bitcoinie wzrosła do prawie 703 000. Oznacza to największą liczbę odnotowaną nie tylko w 2023 r., ale także najwyższy wolumen transakcji od prawie dwóch lat. W sieci odnotowano również wzrost dziennej liczby aktywnych adresów. Dane z Bitinforcharts ujawniły, że dzienna liczba aktywnych adresów osiągnęła najwyższy poziom od wielu miesięcy, wzrastając z 754 000 dwa lata temu do aż 1,08 miliona 15 września. Co ciekawe, dzień wcześniej Ethereum na krótko przewyższyło Bitcoin pod względem dziennej liczby aktywnych adresów.

Zobacz też: UOKiK nałożył ponad 100 tys. zł kary na sklep internetowy. Powodem nieuczciwe praktyki typu dark patterns

Oczekiwany halving podbija kurs i zainteresowanie Bitcoinem?

Niewykluczone, że wzrost wolumenu transakcji na Bitcoinie to dopiero początek zwiększonego zainteresowania. W przyszłym roku spodziewany jest halving Bitcoina. Wydarzenie prawdopodobnie będzie miało miejsce w kwietniu lub maju 2024 roku. Halving oznacza, że górnicy otrzymają mniejszą nagrodę za blok, ale też mniejszą dostępność kryptowaluty. Historia pokazuje, że zwykle rynek reaguje na halving wzrostem popytu oraz podbiciem kursu kryptowaluty. Chociaż trzeba pamiętać, że nie ma żadnej gwarancji, że taki scenariusz ponownie się powtórzy. Niewykluczone więc, że użytkownicy będą teraz bardziej aktywni, kierując się wiarą, że to ostatni dzwonek na stosunkowo tańszy zakup Bitcoina.

Może Cię zaintersować:

BitcoinHalvingKurs BitcoinatransakcjeWolumen
Komentarze (0)
Dodaj komentarz