Kolejne pozytywne sygnały dla branży kryptowlaut napływają z Wielkiej Brytanii. Trzy duże banki oraz portal zajmujący się nieruchomościami zainwestowały 10 milionów funtów (około 12,6 miliona dolarów) w Coadjute, firmę blockchain, która zajmuje się transakcjami na rynku nieruchomości. Planowany projekt ma przede wszystkim usprawnić wymianę oraz podpisywanie dokumentów, ale to nie wszystko.
Trzy duże banki brytyjskie inwestują w blockchain
Lloyds Bank, Nationwide Building Society, NatWest Group, a także portal nieruchomości Rightmove, wspólnie zainwestowały 10 milionów funtów w Coadjute. Firma z branży blockchain skupia się na transakcjach na rynku nieruchomości.
Coadjute umożliwia utworzenie sieci czasu rzeczywistego (RTOS) dedykowanej rynkowi nieruchomości. Infrastruktura ta łączy interesariuszy, w tym kupujących, sprzedających i specjalistów z branży nieruchomości. Platforma PropTech oferuje kompleksowy pakiet funkcjonalności, umożliwiający konsolidację danych nieruchomości, śledzenie postępów, bezpieczną wymianę cyfrowych tożsamości i dokumentów, ułatwioną komunikację oraz elektroniczne podpisywanie formularzy.
Platforma PropTech ma zostać przyjęta przez największe podmioty oferujące kredyty na nieruchomości oraz agentów nieruchomości. Rozwiązanie ma stworzyć bezpieczne środowisko dla transakcji dotyczących nieruchomości. Kompleksowe szyfrowanie oferowane przez platformę ma zapewniać integralność, bezpieczeństwo i prywatność danych wszystkich uczestników, którzy biorą udział w transakcji.
Zobacz też: Arthur Hayes staje w obronie memecoinów. Te argumenty was przekonują?
Adopcja w Wielkiej Brytanii w końcu nabiera tempa?
Od jakiegoś czasu politycy brytyjscy deklarowali swoje poparcie dla kryptowalut i blockchain. Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, jeszcze jako kanclerz skarbu, deklarował, że podejmie działania, które uczynią Wielką Brytanię globalnym centrum kryptowalut. Jakiś czasu temu zwrócił się do Mennicy Królewskiej z prośbą o stworzenie specjalnego tokena WNFT. Jednak rząd szybko wycofał się z tych planów, co podważyło wiarygodność deklaracji i intencji polityków.
Z drugiej strony Andrew Bailey, prezes Banku Anglii, w trakcie jednego z przemówień stwierdził, że Bitcoin nie ma wartości wewnętrznej i jest bardzo niestabilny. Dodał, że aktywa kryptograficzne, takie jak Bitcoin, są wyjątkowo podatne na spekulacje.
Warto jednak odnotować, że w zeszłym tygodniu Londyńska Giełda Papierów Wartościowych ogłosiła, że otwiera się na kryptowalutowe ETN-y. 25 marca podmiot ogłosił, że planuje rozpocząć handel ETN kryptowalutami takimi jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) od 28 maja. 8 kwietnia startuje etap składania wniosków o zainteresowanych emitentów.
Może Cię zainteresować: