Ponieważ na rynku kryptowalut pojawiła się szeroko wyczekiwana fala optymizmu, wraz z nią rośnie ilość chętnych ryzykować wszystki i 'zastawiać domy’. Jeden z takich 'szaleńców’ określający się mianem Blockgraze, zgodnie z informacjami CoinDesk pomnożył 1000 dolarów do 100 000 dolarów, w miesiąc. Na dziesiątki tysięcy odważnych, statystycznie kilku uda zarobić więcej i znacznie częściej niż innym. Problem pojawia się, gdy zaczną pisać inwestycyjne poradniki i autobiografie ale na tym etapie hossy, jeszcze na to się nie zanosi. Jak entuzjazta kryptowalut, anonimowy Blockgraze wykręcił tak szalony wynik? Fenomen sprowadza się do szalonej zmienności tokena Dogwifhat (WIF). To na nim anon zamienił parę dolarów w pokaźną sumę. W końcówce listopada dosłownie chwilę po tym jak debiutował na blockchanie De-Fi, na Solanie.
Posłuchajmy, co miał do powiedzenia Blockgraze?
’Kurcze, pomyślałem, że pies w czapce jest bardzo zabawny… Więc kupiłem trochę (…) Sekret polega na byciu idiotą, tak myślę’ – przekazał portalowi Coindesk.
Oddajemy głos do studia
Według szalonego crypto tradera zarządzanie ryzykiem w czasie inwestowania w kryptowaluty nie jest potrzebne. Sztuka polega raczej na zainwestowaniu tak małej kwoty, by przestać o niej myśleć i czekać na złote góry. Niesamowite i być może w 1 na 10 000 przypadków rzeczywiście zadziała, jednak w naszej ocenie ta 'złota rada’ jest tylko pozornie 'trafna’. Jak wspominał niegdyś Warren Buffett, gdyby urządzić konkurs w rzucie monetą wśród wszystkich Amerykanów, prawdopodobnie po kilkunastu kolejkach zostałoby kilku, którym udałoby się wytypować wynik kilkanaście razy z rzędu.
Zgarniając ze stołu wielką stawkę za wygraną. Nie czyni to z nich jednak żadnych ekspertów i nie uprawnia, do pisania biografii czy co gorsza, robienia z nich guru. Tym razem Blockgraze nie zalezało na sławie, to do niego zapukano. A on odpowiedział tylko na pytanie, co zrobić by pomnożyć pieniądze 100 krotnie, w miesiąc. Na to pytanie, nie mogła paść żadna mądra odpowiedź. Nie istnieje mało ryzykowna metoda, która zagwarantowałaby taki zysk, w tak krótkim czasie. Droga na skróty oznacza wyższe ryzyko, a na rynku crypto kroczy nią wielu. A zatem statystycznie liczba crypto-millionaire, w hossie może robić wrażenie.
Cryptograze postąpił mądrze i zrealizował jak dotąd okrągłe 25,000 USD zysku. Reszta nadal jest w grze. Co więcej, anon wykazał się sporym dystansem. Przyznał, że to hazard, a sam na co dzień zajmuje się rynkiem startupów.
Może Cię zainteresuje: