Trader kryptowalut, niejaki Glauber Contessoto, twierdzi, że jego inwestycja w Dogecoin (DOGE) przyniosła mu ponad 1 miliona dolarów zysku po tym, jak postawił na memową kryptowalutę wszystkie swoje oszczędności. To jednak nie wszystko. Jesteśmy ciekawi, jak ocenicie to, na czym oparł swoją decyzję inwestycyjną…
33-latek powiedział CNBC, że zdecydował się zainwestować w DOGE po tym, jak dowiedział się o nim na Reddicie. Przyznaje również, że jego decyzja o zainwestowaniu w kryptowalutę opierała się – w dużej mierze – o wpływ dyrektora generalnego Tesli i przedsiębiorcy technologicznego Elona Muska, który aktywnie promował cyfrową monetę na Twitterze.
„Powodem, dla którego inwestuję swoje oszczędności w Dogecoin, jest Elon Musk…
Myślę, że ten facet jest geniuszem”.
Sprzedał wszystko, co miał, aby zainwestować w DOGE
Contessoto nie miał wolnej gotówki w wymiarze, który pozwoliłby mu zbudować taką ekspozycję na DOGE, jakiej oczekiwał. Zdecydował się zatem wykorzystać w tym celu wszystkie swoje oszczędności. Sprzedał wszystkie swoje akcje, w tym akcje Tesli i Uber i zainwestował z wykorzystaniem dźwigni, aby ulokować ostatecznie ponad 180 000 USD w DOGE.
5 lutego bieżącego roku mężczyzna kupił pięć milionów sztuk kryptowaluty za około 0,045 USD sztuka i trzymał je pomimo krytyki odnośnie wysokiego stopnia spekulacyjności oraz zarzutów, że to, co działo się ostatnio na rynku DOGE nie jest niczym innym, jak klasycznym przykładem pump & dump.
Dwa miesiące później cena kryptowaluty sieci Dogecoin wzrosła o 400%. Ostatecznie osiągnęł rekordowy poziom około 0,45 USD, wynosząc (15 kwietnia) zyski Contessoto do poziomu 1 081 441,29 USD.
Trader udostępnił również zrzut ekranu swojego konta Robinhood na subredditcie r / dogecoin z opisem, że właśnie został milionerem Dogecoin:
W chwili pisania tego tekstu cena Dogecoin spadła do 0,264 USD, ale Contessoto uważa, że cena cyfrowego aktywa będzie nadal rosła. Skomentówał również, że w najbliższej przyszłości nie zamierza sprzedawać swoich DOGE:
„Mój plan jest taki, że jak tylko zdobędę 10 milionów dolarów, to spieniężę 10%. Ten temat będzie się nadal rozwijał”.
Może Cię zainteresować:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.