„My, Naród, prosimy rząd federalny o uznanie XRP za walutę”

XRP nadal walczy o utrzymanie swojej wartości. W Internecie pojawiła się petycja, którą zwolennicy Ripple próbują wpłynąć na Biały Dom w kontekście batalii pomiędzy firmą a SEC.

Ripple i jego cyfrowa moneta XRP nie mają się zbyt dobrze. W dniu, w którym całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi oszałamiające 860 miliardów dolarów, a bitcoin odnotował wzrost o ponad 14%, kurs XRP spadł o blisko 6% w ciągu ostatnich 24 godzin.

kurs XRP/ USD (interwał 1D); źródło: TradingView

W obliczu takich właśnie okoliczności, grupa zwolenników XRP próbuje wpłynąć na Biały Dom o zabranie głosu w sprawie zarzutów stawianych Ripple przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Zwolennicy XRP zamierzają złożyć petycję do Białego Domu

W Internecie pojawiła się petycja zatytułowana „My, Naród, prosimy rząd federalny o uznanie XRP, wirtualnej waluty, za walutę”. Zbierane są podpisy od zwolenników Ripple.

Punktem wyjścia powyższej petycji jest fakt, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) „wniosła błahą skargę, twierdząc, że kryptowaluta XRP, która została już uznana przez FinCEN za walutę, nosi znamiona papieru wartościowego”.

W dokumencie znajdujemy kolejne wyjaśnienia:

„W wyniku […] działania [SEC -przyp. red.], 40-miliardowy rynek waluty szybko upada, ponieważ firmy starają się zachować zgodność z przepisami. Miliardy dolarów są usuwane z rynku w krótkich odstępach czasu, a co najważniejsze, setki tysięcy zwykłych Amerykanów – tych samych Amerykanów, których ma chronić SEC – doznaje nieodwracalnych szkód”.

Petycję stworzył 29 grudnia 2020 r. ktoś, kto używa inicjałów J.W. Potrzebuje 100 000 sygnatariuszy, aby otrzymać odpowiedź z Białego Domu. Do tej pory swoje poparcie dla sprawy wykazało ponad 17 300 osób.

Działania SEC szkodliwe dla posiadaczy XRP

Ostatecznym żądaniem stawianym w petycji jest, aby Biały Dom „natychmiast wstrzymał” działania SEC w sprawie, ponieważ są one „szkodliwe dla posiadaczy waluty XRP”.

Ogólny ton petycji przypomina oficjalne stanowisko Ripple. Jak informowaliśmy Was wcześniej, firma stwierdziła, że ​​„niczym nie poparte zarzuty przeciwko Ripple” już zaszkodziły „niezliczonym, niewinnym właścicielom detalicznym bez żadnego powiązania” z firmą.


Dotychczasowy przebieg zdarzeń

XRP straciło znaczną część swojej wartości, gdzieś na poziomie około 70% (jak do tej pory). Stało się tak od czasu, kiedy pod koniec grudnia 2020, SEC wniosła swoje zarzuty. Termin konferencji przedprocesowej wyznaczono na 22 lutego 2021 r.

Wiele głównych giełd podjęło niemal natychmiastowe działania i usunęło (lub ogłosiło plany usunięcia) cyfrowego aktywa ze swoich platform. Zapowiedziały to już, między innymi, Coinbase – wiodąca giełda kryptowalut w USA, Binance US, a także Bitstamp.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

AltcoinRippleSECXRP
Komentarze (0)
Dodaj komentarz