Ether (ETH), największy altcoin pod względem kapitalizacji rynkowej, osiągnął w końcu nowy, cenowy rekord wszech czasów w stosunku do dolara amerykańskiego.
Cena ethereum ustanawia nowy rekord po 3 latach
Dane pokazują, że ETH / USD pobił istniejący rekord podczas dzisiejszej sesji handlu, przekraczając wycenę 1428 USD na Bitstamp.
$ETH
— The Wolf Of All Streets (@scottmelker) January 19, 2021
Ethereum just made a new all time high on the USD pair.
It only took 2 years.
Sky is the limit. We've been screaming it for months. pic.twitter.com/sgsTPFIuFT
Osiągnięcie, które resetuje pułap cenowy obowiązujący od 13 stycznia 2018 r., nastąpiło, gdy Ether zyskał 15% w ciągu dnia, a roczne zwroty wyniosły prawie 100%.
Altcoin skorzystał na zainteresowaniu zdecentralizowanymi finansami (DeFi) – sektorem zbudowanym wokół sieci Ethereum, w kontekście szerszego odrodzenia się altcoinów, które zaczęło nabierać kształtu już na początku stycznia.
„#Ethereum 1400 $. Jeśli to będzie kontynuowane […], możemy osiągnąć 1600 $” – podsumował analityk Markets Michaël van de Poppe na Twitterze. Van de Poppe prognozował wcześniej, że poziomy Fibonacciego mogą wyprowadzić ETH / USD w krótkim terminie nawet do 2600 USD.
„Dzienna wielkość transakcji Ethereum staje się paraboliczna” – dodał Ryan Watkins z z Messari. „Obecnie rozlicza codziennie 12 miliardów dolarów w transakcjach – o 3 miliardy dolarów więcej niż Bitcoin.”
Jak informowaliśmy Was wcześniej, sieć Ethereum rozlicza obecnie około 28% więcej transakcji dziennie niż Bitcoin (BTC), aczkolwiek nadal nękają ją wysokie opłaty w wyniku zwiększonego wykorzystania.
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.